Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 20.06.2017, 08:01
Oświetlenie LED –praktyczne zastosowanie nowoczesnej technologii
Pierwsze oświetlenia typu LED spotkały się ze sceptycznym przyjęciem. Drogie, inne światło, niewielkie rozmiary diod nie budziły zaufania. Szybko jednak zmieniło się nastawienie klientów, a projektantom wnętrz dały dodatkowe możliwości aranżacyjne. Także producenci zaoferowali bogatsze wzornictwo i niższe ceny.

Oszczędność energii

Żarówka LED zużywa ponad 6 razy mniej prądu niż żarówka tradycyjna. To bardzo duża różnica mająca konkretny wymiar w comiesięcznych rachunkach za prąd, zwłaszcza w tych gospodarstwach domowych, w których jest duża ilość źródeł światła i korzysta się z nich przez kilka godzin dziennie.

Kolejną zaletą oświetlenia LED jest jego żywotność, dobrej jakości żarówka może świecić nawet przez 10 lat. W porównaniu z żarówkami energooszczędnymi na ich żywotność nie wpływa częstotliwość włączania i wyłączania.


Nowe możliwości aranżacyjne

Niewielkie rozmiary diod i brak efektu cieplnego dają znacznie większe możliwości aranżacji oświetlenia wnętrz. Nie trzeba już zachowywać określonych odległości od obudowy czy abażuru. Lampy, kinkiety można umieszczać w dowolnym miejscu wykorzystując nie tylko do tradycyjnego oświetlenia. Ledowym kinkietem możemy podświetlić ciekawy obraz bez obawy, że zostanie uszkodzony, podobnie możemy używać ich na ścianach, farby nie ulegną odbarwieniu.

Najpopularniejsze zastosowanie oświetlenia LED

Diody LED mają zastosowanie zarówno w tradycyjnych źródłach światła, jak i w zupełnie nowoczesnych rozwiązaniach:

  1. Żarówki LED – przystosowane są do wkręcania w tradycyjne oprawy o szerokim lub wąskim gwincie, także kształtem przypominają dawne żarówki rtęciowe, są jednak od nich znacznie trwalsze i zużywają mniej energii.

  2. Plafony LED – to płaskie obudowy, które szczególnie nadają się do niskich pomieszczeń, plafony z diodami dają światło równo rozmieszczone o jednakowej intensywności. Są najbardziej zbliżone do światła naturalnego. Wiele tego typu rozwiązań znajdziecie m.in tutaj - http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/12-plafony.

  3. Taśmy LED – to duża ilość maleńkich diod umieszczona na cienkiej taśmie. Mają zastosowanie przede wszystkim dekoracyjne, za ich pomocą można oświetlić wnęki, szafki, sufity podwieszone. Z chęcią wykorzystywane są do wykonywania dekoracji zewnętrznych.

  4. Kinkiety i lampki LED – doskonale nadają się do oświetlenia punktowego, np. w łazience, sypialni, na biurko. Dzięki regulowanym oprawom ich światło można skierować na konkretny punkt, co ułatwia wykonanie makijażu, golenie i czytanie książek. Jednocześnie nie powoduje cieni i nie przeszkadza pozostałym domownikom.



Możliwości wykorzystania oświetlenia LED jest znacznie więcej, wiele ciekawych propozycji i rozwiązań aranżacyjnych można znaleźć na stronie sklepu lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl. Dla niezdecydowanych mogą być cenną podpowiedzią.

Artykuł Partnera