Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 20.08.2016, 11:32
Peelingi medyczne – zastosowanie i przebieg zabiegu
Głównym celem peelingu jest usunięcie wierzchniej warstwy naskórka, aby odsłonić promienną skórę znajdują się pod nim. W tym celu wykorzystać można szeroką gamę zabiegów tego rodzaju zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Gdy szukasz sposobu na skuteczne złuszczenie skóry, pomyśl o peelingu kawitacyjnym. Na czym polega i kiedy warto go zastosować?

Gładka i promienna cera to marzenie każdej kobiety. Nie tylko pomaga w stworzeniu idealnego makijażu, ale również wygląda wspaniale bez niego. W tym celu zalecane jest regularne złuszczanie skóry. Teraz zabieg ten można wykonać nie tylko z użyciem kosmetyków zawierających drobinki złuszczające lub też peelingów enzymatycznych, ale również specjalistycznego sprzętu, który może dać zachwycające efekty już od pierwszego użycia.

 

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peelingiem kawitacyjnym nazywa się zabieg polegający na dokładnym oczyszczeniu skóry z wykorzystaniem ultradźwięków. Wibracje ultradźwiękowe, które generowane są przez urządzenie do peelingu kawitacyjnego, dodatkowo wykonują mikromasaż skóry, dotleniają ją i poprawiają mikrokrążenie. Zabieg sam w sobie jest bezbolesny i może być stosowany także przez osoby, które mają wrażliwą skórę lub skłonności do alergii i inwazyjne oczyszczanie manualne nie jest u nich wskazane.

 

Jak odbywa się zabieg?

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie skóry z pozostałości makijażu i innych zanieczyszczeń. Następnie skóra jest zwilżana, ponieważ wtedy zabieg jest w stanie dać najlepsze efekty. Fale ultradźwiękowe generowane przez głowicę urządzenia skierowane na skórę wywołują efekt kawitacji. Woda tworzy wtedy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem ultradźwięków pękają, co prowadzi do rozbicia martwego naskórka i odsłonięcia młodszej warstwy skóry.

 

W wielu gabinetach peeling kawitacyjny jest ze względu na swoje działanie stosowany także przed różnymi zabiegami, ponieważ bardzo dobrze przygotowuje skórę na przyjęcie substancji odżywczych, na przykład z ampułek czy masek.

 

Najważniejsze zalety peelingu kawitacyjnego ( więcej informacji na www.dermatologkielce.com.pl/peeling-kawitacyjny/ )

  • - zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny
  • - szybko i skutecznie usuwa martwy naskórek, zanieczyszczenia, nadmiar sebum
  • - wygładza skórę, zmniejsza widoczność blizn i płytkich zmarszczek
  • - wpływa na regenerację skóry
  • - rozjaśnia przebarwienia
  • - pobudza mikrokrążenie
  • - pozwala na usunięcie wągrów i zaskórników
  • -wzmaga produkcję kolagenu

 

Chociaż efekty można zauważyć już od pierwszego zabiegu, to peeling kawitacyjny najlepsze rezultaty daje wtedy, gdy powtarzany jest regularnie zgodnie z zaleceniami kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej. To szczególnie ważne wtedy, gdy skóra jest w gorszym stanie, ponieważ jeden zabieg może nie dać wtedy oczekiwanego efektu.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • - okres ciąży i karmienia
  • - niewydolność krążenia
  • - osteoporoza
  • - łuszczyca
  • - ostre stany zapalne skóry
  • -metalowe implanty w ciele

 


Podsumowanie


Gdy szukasz sposobu na skuteczny, ale jednocześnie delikatny peeling twarzy, w takim przypadku ultradźwiękowy peeling kawitacyjny będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu możesz cieszyć się z gładkiej i promiennej cery nawet wtedy, gdy jest ona cienka, delikatna, wrażliwa czy skłonna do podrażnień lub naczynkowa.