Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 22.05.2017, 16:19
25 Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Biegu po Ziemi Makowskiej pogoda dopisała. Dzięki słonecznej aurze krajobraz, który biegacze mogli podziwiać na przygotowanej trasie [rzez organizatorów. Z roku na rok na starcie melduje się coraz więcej zawodników. Po raz pierwszy wystartowali także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Juszczynie

W biegu głównym podium zdominowali zawodnicy z Ukrainy, ale z pokonaniem 10 km doskonale poradzili sobie nasi rodzimi biegacze. Po raz pierwszy wystartowali także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Juszczynie oraz jedna reprezentantka WTZ w Kukowie. Najmłodszy zawodnik, który pokonał 150 m miał niespełna półtorej roku, a najstarszy uczestnik biegu głównego, pan Andrzej Stanek z Suchej Beskidzkiej ukończył 80.

Była to ostatnia edycja biegu na tej trasie, gdyż po raz ostatni mogła przebiegać drogą krajową. W kategorii dziecięcej na linii startu stanęło 214 zawodników. Najmłodsi zawodnicy wspierani byli przez rodziców i młodsze rodzeństwo, a dla wszystkich była to doskonała zabawa.