Z OSTATNIEJ CHWILI:
W suskich szkołach zbierano deklaracje do bazy dawców DKMS * Co dalej z budynkiem na suskim rynku? * Mała Ziemia Suska podczas konkursu w Zakopanem * Karolina potrzebuje naszej pomocy - zarejestruj się w bazie DKMS * REKLAMA - 509 352 454 - jesteś zainteresowany reklamą na naszym portalu? Zadzwoń! - 509 352 454 * Masz ciekawe informacje lub zdjęcia? Wyślij je na kontakt@powiatsuski24.pl * 21 lutego w Suchej Beskidzkiej odbędzie się akcja charytatywna dla Kamila
NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI Z REGIONU
Sucha Beskidzka
9

Mieszkańcy jednej z suskich ulic chcą ograniczenia ruchu na swojej ulicy. Wniosek w tej sprawie skierowano już do starostwa powiatowego.

Zembrzyce
7

Gmina Zembrzyce właśnie ogłosiła na swojej stronie internetowej, konkurs na realizacje zamówienia publicznego dotyczącego remontu dróg w 2016 r. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, między innymi remont dróg gminnych: Słowackiego w Zembrzycach, Kudziówka w Śleszowicach, Ruski Grygle w Tarnawie Dolnej oraz Jony w Tarnawie Górnej.

Powiat
0

Suski szpital zaprasza wszystkie panie ubezpieczone w NFZ, w wieku 25 - 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne. Na badania mogą zgłaszać się kobiety, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanej cytologii.

Powiat
19

Grudniowa stopa bezrobocia na poziomie 8,4 proc. plasuje Małopolskę na podium – trzeci najniższy wynik w kraju, po Wielkopolsce i Śląsku. Tylko w ciągu 2015 roku bezrobocie w województwie spadło o 14 proc. Niestety, ponad połowa z nich to długotrwale bezrobotni, czyli pozostający bez zatrudnienia powyżej 12 miesięcy w ciągu ostatnich dwóch lat. W powiecie suskim stopa bezrobocia wyniosła 8,2 proc. Ponad 1,2 tys. mieszkańców suskiego jest dotkniętych długotrwałym bezrobociem.

Stryszawa
6

We wtorkowe popołudnie w GOK Stryszawa, odbył się wernisaż wystawy malarstwa na szkle i grafiki autorstwa Zbigniewa Micherdzińskiego i Liliany Pleńkowskiej. Ten rodzaj sztuki przeżywa właśnie swój renesans, a wszystko dzięki pracy i poświęceniu twórców ludowych, którzy dzielą się z młodym pokoleniem swoim doświadczeniem i wiedzą.

Bystra Sidzina
1

Dawniej w każdym domu w karnawałowe wieczory kobiety zajmowały się skubaniem pierza i nie było w tym nic dziwnego. Dawniej owszem, ale dziś największym wyzwaniem okazało się zdobycie materiału do pracy, czyli gęsich piór. Mało kto hoduje przecież gęsi! „Skubarki” odprawiono, zgodnie z tradycją, w nowych fartuszkach i chusteczkach na głowach. Pochłonięte pracą panie odwiedził wójt Gminy Bystra-Sidzina - Stanisław Tempka, który z zaciekawieniem przyglądał się całemu rytuałowi.

Powiat
9
To powiedzenie jest już tak popularne, że aż czasami niewiarygodne. Mieliśmy ocieplenie, ale prognozy zapowiadały opady. Po raz kolejny niestety to samo. Napisał do nas czytelnik z Żarnówki i wysłał zdjęcia. Jeżeli macie podobnie wysyłajcie do nas informacje.
Powiat
7

Jak informuje portal DużaRodzina.pl - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ujawniło wzór formularza, który rodzice ubiegający się o 500 zł na dziecko będą musieli złożyć. Warto zapoznać się z wymaganiami. Zobacz, jak wygląda wniosek o 500zł na dziecko!

Powiat
1

Zima nie powiedziała ostatniego słowa. Halny, który wczoraj dokonał tyle zniszczeń, przyniósł ze sobą zimową aurę. Meteorolodzy prognozują, że intensywne opady śniegu utrzymają się do rana 11 lutego. Przyrost pokrywy śnieżnej przewiduje się o 15 do 20 cm.

Powiat
2

Podajemy szczegółowy terminarz kwalifikacji wojskowej dla poszczególnych Gmin powiatu suskiego. W tym roku wezwanie otrzyma około 650 osób.

Magazyn 112
4

W ciągu ostatniej doby strażacy odnotowali 32 zdarzenia. Jednak na tym nie koniec, wciąż usuwanie są skutki silnego wiatru.

Magazyn 112
2

Około godziny 20:30 strażacy dostali wezwanie do pożaru w Zawoi Przysłop. Paliła się trawa, a szybko rozprzestrzeniający się pożar realnie zagrażał osiedlu drewnianych domków.

Magazyn 112
1

W związku z silnym wiatrem kilka miejscowości pozostaje bez prądu. Energetycy mają pełne ręce roboty. Jednak nie tylko oni. Strażacy wzywani są do połamanych konarów i drzew. W Makowie Podhalańskim drzewo spadło wprost na dom.

Powiat
0

Dzisiejszej nocy lepiej bez potrzeby nie wychodzić z domu. Wszystko za sprawą bardzo silnego wiatru, który tylko przybiera na sile. W nocy może osiągnąć prędkość ponad 100 km/h! Jutro również może zacząć znowu sypać śnieg.

Magazyn 112
7

Silnie wiejący wiatr porozrywał plandekę, zasłaniającą jedną ze ścian budynku na suskim Rynku.

Magazyn 112
2

Przez kilka ostatnich lat Gmina Maków Podhalański przoduje w niechlubnej statystyce pożarów traw. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku niewiele się zmieni.

PARTNERZY SERWISU