Z OSTATNIEJ CHWILI:
W nocy wiatr może osiągnąć prędkość do 100 km/h * Pożar w Zawoi Przysłop * MAKÓW PODHALAŃSKI: Silny wiatr powalił drzewo wprost na dom Karolina potrzebuje naszej pomocy - zarejestruj się w bazie DKMS * REKLAMA - 509 352 454 - jesteś zainteresowany reklamą na naszym portalu? Zadzwoń! - 509 352 454 * Masz ciekawe informacje lub zdjęcia? Wyślij je na kontakt@powiatsuski24.pl * 21 lutego w Suchej Beskidzkiej odbędzie się akcja charytatywna dla Kamila
NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI Z REGIONU
Magazyn 112
2

Przez kilka ostatnich lat Gmina Maków Podhalański przoduje w niechlubnej statystyce pożarów traw. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku niewiele się zmieni.

Jordanów
2

Na bardzo wysokiej pozycji uplasowało się Miasto Jordanów w rankingu „Miejsca sprzyjające edukacji”. Wynik ten władze miasta przypisują przede wszystkim wysokiej jakości pracy doświadczonej kadry pedagogicznej wspieranej konsekwentną polityką samorządu.

Budzów
0

Coraz częściej do kompleksowej rehabilitacji w Ośrodku dołączają się osoby z Autyzmem, z jego spectrum oraz zespołem Aspergera. Pogłębienie wiedzy na temat trudności z jakimi się borykają same osoby z autyzmem i ich rodziny pozwoliło na zrozumienie ich potrzeb i konieczność wprowadzenia ukierunkowanej dla nich terapii.

Powiat
0

Coraz więcej osób choruje na grypę. Na jej odmianę AH1N1, zwaną świńską grypą zapadło w małopolsce już 39 osób, z czego 24 przebywa w szpitalach.

Stryszawa
2

W nocy z 8 na 9 lutego w strażacy dostali wezwanie do pożaru w Krzeszowie. Na miejscu zobaczyli, że pali się drewniana szopa, w której przechowywano drewno. Budynek znajdował się dwa metry od domu, a ze wiał silny wiatr trzeba było nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na budynek mieszkalny.

Powiat
0

Meteorolodzy ostrzegają, że to nie koniec silnego wiatru w województwie małopolskim. W nocy z 8 na 9 lutego prędkość wiatru będzie dochodzić do 80 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południowego.

Powiat
32

W związku z pojawieniem się w lokalnej przestrzeni medialnej informacji na temat zakwaterowania uchodźców w salach gimnastycznych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat, starosta suski zdecydowanie dementuje rzekomą zgodę władz powiatu na przyjmowanie uchodźców i organizowanie im długotrwałego pobytu w budynkach powiatowych.

Sport
0

Już po raz 3 hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II stała się areną młodych wojowników Seido Karate. W turnieju dzieci i młodzieży wzięło 178 studentów Seido Karate zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach. Kata i Kumite. Wystartowali zawodnicy z województwa śląskiego i małopolskiego.

Magazyn 112
1

Policjanci z "patrolówki" zatrzymali włamywaczy, którzy wracali z "grandy". Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Magazyn 112
5

W niedzielę na drogach powiatu suskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. W Białce potrącony został pieszy, a w Zawoi dachował samochód.

Powiat
0
W zaocznej, bezpłatnej Policealnej Szkole dla Dorosłych w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, już wiosną po raz kolejny ruszą zapisy słuchaczy na cieszący się ostatnio dużym zainteresowaniem na lokalnym rynku pracy kierunek, w zawodzie Asystent Osoby Niepełnosprawnej na rok szkolny 2016/2017.
Sport
0

W niedzielne popołudnie w Lachowicach odbył się już trzeci raz Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny reprezentujące różne dziedziny – reprezentanci gimnazjum, strażacy, piłkarze oraz tenisiści stołowi.

Sucha Beskidzka
0

Takiego balu karnawałowego w Suchej Beskidzkiej jeszcze nie było. Nie tylko dzieci przebrały się w baśniowe stroje, ale również rodzice i krewni dali przykład jak powinno się bawić. Były tańce i konkursy, pyszne jedzenie i loteria fantowa – wszystko w ramach zbiórki na nowy, bajkowy plac zabaw. Podczas imprezy pojawił się gość specjalny – burmistrz, Stanisław Lichosyt. Złożył zebranym na balu bardzo ważną deklarację.

Powiat
36
5 lutego opublikowaliśmy informację, że władze powiatu wyznaczyły 3 sale gimnastyczne suskich szkół średnich jako ewentualne miejsce przyjęcia uchodźców. Wzbudziło to lawinę negatywnych komentarzy mieszkańców powiatu. Burmistrz Suchej, czyli miasta, gdzie ewentualnie mieliby przebywać uchodźcy o informacji dowiedział się z naszego portalu. Mieszkańcy regionu zapowiadają manifestację.
Sport
1

Już jutro w Suchej Beskidzkiej odbędzie się po raz trzeci Turniej Seido Karate. O godz. 9:30 na hali sportowej w ZS koło Orlika w Suchej Beskidzkiej zmierzą się dzieci i młodzież z województwa śląskiego i małopolskiego.

Maków Podhalański
8

Kościół w Makowie Podhalańskim został 12. świątynią jubileuszową w archidiecezji krakowskiej.

PARTNERZY SERWISU