Wydarzenia
Powiat
0

IMGW-PIB ostrzega przed możliwością wystąpienia burz w nocy z 22 na 23 czerwca. Opady deszczu w tym czasie mogą wynieść nawet do 40 mm, a przewidywana siła wiatru osiągnąć ma 85 km/h.

Zawoja
2

Już w najbliższą sobotę 24 czerwca warto wybrać się do Zawoi i skorzystać z przejazdu koleją linową na Mosornym Groniu. Specjalnie z okazji rozpoczynającego się sezonu letniego PLK Mosorny Groń przygotowało dla gości specjalną ofertę: 50% zniżki na przejazdy kolejka linową!

Zawoja
0

Warunki na szlakach prowadzących na szczyt Babiej Góry są aktualnie idealne. Dopisuje rewelacyjna pogoda i widoczność jest bardzo dobra. Jednak na turystów czeka niespodzianka od 22 czerwca. W związku z remontem drogi na odcinku Zawoja Markowa – Średni Bór – Markowe Szczawiny oraz dróg bocznych w okolicy szlabanu pod Średnim Borem wystąpią utrudnienia w korzystaniu z przejazdu oraz przejścia. Na terenie BgPN wolno poruszać się tylko znakowanymi szlakami turystycznymi.

Sucha Beskidzka
0
Burmistrz Miasta w imieniu Gminy Sucha Beskidzka, zawarł z Zarządem Województwa Małopolskiego umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą „Inwestycja w edukację – bramą do sukcesu w Gminie Sucha Beskidzka”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Powiat
3

Za dwa dni odbędą się powiatowe ćwiczenia służb ratowniczych. W związku z tym przez około trzy godziny potrwają utudnienia w ruchu na drodze krajowej w Zembrzycach.

Sucha Beskidzka
9

Po długim weekendzie piesi i rowerzyści mogli spotkać się z utrudnieniami wzdłuch chodnika przy suskim pasażu handlowym. Wszystko za sprawą rozpoczętego właśnie remontu, którego finałem będzie piękny nowy deptak miejski.

Zawoja
0

Bardzo dobrą wiadomość uzyskali samorządowcy z Gminy Zawoja oraz pracownicy i rodzice uczniów szkoły w Skawicy. Decyzją Pani Premier Beaty Szydło Gmina Zawoja otrzymała kwotę 791 983,00 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na rozbudowę szkoły w Skawicy.

Sucha Beskidzka
1

Ze stacji Chabówka wyruszył w sobotę specjalny skład retro, który zatrzymał się w Suchej Beskidzkiej, gdzie został przywitany przez mieszkańców i kapelę góralską, po czym wyruszył dalej do Żywca. Nie zabrakło okolicznościowych upominków oraz oczywiście doskonałej zabawy.

Powiat
3
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik, w dniach od 14 do 25 czerwca 2017 roku realizują ogólnopolską kampanię pn. „Łapki na kierownicę”.
Sucha Beskidzka
0
W ostatni weekend zakończono pierwszy cykl warsztatów z ratownictwa wodnego w których uczestniczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka Miasto wraz ze słowacką partnerską jednostką DHZ Namestovo.