Wydarzenia
Sucha Beskidzka
0

W sali rycerskiej suskiego zamku odbył się koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem klas pierwszych Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Sucha Beskidzka
2

We wtorek ruszył remont dachu na Karcznie Rzym w Suchej Beskidzkiej.

Sucha Beskidzka
18
Zbliża się okres grzewczy, a wraz z nim, niestety, znaczne pogorszenie jakości powietrza. Dzieje się tak głównie z naszej przyczyny, wciąż bowiem zbyt wielu mieszkańców próbuje oszczędzać kosztem zdrowia i jakości życia innych. W dodatku owe „oszczędności" dla domowego budżetu są jedynie pozorne, ponieważ tani opał niskiej jakości ma jednocześnie niską efektywność energetyczną, za to pozostawia najwięcej szkodliwych dla zdrowia substancji i pyłów. 
Powiat
3
Dobiega końca remont pięciokilometrowego odcinka drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa. Wykonano już zasadniczą część zaplanowanych prac. Na całym odcinku położona została nowa nawierzchnia asfaltowa, zmodernizowano przepusty, poprawiono odwodnienie, odnowiono istniejące perony przystankowe oraz wyremontowano most na rzece Skawica w miejscowości Zawoja.
Powiat
5
Wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół prowadzących kształcenie zawodowe  oraz dostosowanie jej do wymogów rynku pracy są głównym celem projektów pn. ”Kreatywny uczeń – profesjonalista w zawodzie” oraz „Wzmocnienie konkurencyjności uczniów na rynku pracy”, realizowanych w szkołach kształcących zawodowo prowadzonych przez powiat suski. Środki finansowe niezbędne do wykonania obu projektów pozyskano dzięki staraniom wydziału edukacji starostwa, który skutecznie  aplikował w konkursach ogłoszonych przez marszałka województwa.
Powiat
1

Beskidy w obiektywie są niepowtarzalne. Barwne podniebne spektakle w czasie wschodów i zachodów słońca, wioski usiane wzdłuż rzecznych dolin spowite mgłą tajemniczości, majestat górskich szczytów pokrytych śniegiem i groza płynąca z widoku nadciągającej burzy... Fotograficzne pejzaże górskie są zawsze dynamiczne i przywołują wiele emocji - właśnie, dlatego są tak magiczne i niepowtarzalne.

Jordanów
6

Po długich i burzliwych dyskusjach, podczas minionej sesji Rady Miasta Jordanów zatwierdzono uchwałą powstanie długo oczekiwanej spółki, która przejmie od referatu miejskiego gospodarowanie wodą i ściekami.

Sucha Beskidzka
3

Jak jeszcze oznakować drogę, żeby kierowcy tirów jakąc ulicą Błądzonka w Suchej Beskidzkiej, nie próbowali dojechać nią do Stryszawy?

Bystra Sidzina
5

W miniony weekend w Bystrej podhalańskiej padła ogromna wygrana w LOTTO. Zwycięski kupon wzbogacił mieszkańca naszego powiatu o 7 552 854,90!!!

Maków Podhalański
0

14 października w Makowie Podhalańskim odbędzie się kolejna edycja Święta Miodu. W jednym miejscu spotka się kilkunastu wystawców, nie zabraknie warsztatów i prelekcji oraz występów scenicznych.