Wydarzenia
Maków Podhalański
0
Dzisiaj w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim dzieci z klas III przeprowadziły Charytatywny Kiermasz Zabawek, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.
Powiat
0

Po ostatnich wichurach przyszedł czas na trochę wyższe temperatury. Jednak na drogach w powiecie suskim, szczególnie tych w miejscowościach usytuowanych wyżej, wciąż zalega warstwa śniegu i lodu.

Maków Podhalański
0

W minioną niedzielę w Makowie Podhalańskim odbył się Charytatywny Turniej Piłkarski dla Filipka Gajewskiego. Wspólnie spędziliśmy ten czas w sportowym stylu, a hala sportowa w Szkole przez cały dzień wypełniona była ludźmi, którzy przyszli wesprzeć akcję. W zbiórkę włączył się również Piotr Słapa – pochodzący ze Stryszawy aktualny mistrz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. W ciągu całego dnia trwania akcji udało się zebrać aż 17 440, 20 zł!!!

Powiat
0
Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Zachełmnej już po raz 6. była miejscem uroczystego podsumowanie Powiatowego Konkursu „Światy, Podłaźniki i Pająki”. Wśród gości, którzy przybyli w sobotę 9 grudnia do Zachełmnej znaleźli się m.in.: senator Andrzej Pająk, starosta suski Józef Bałos i wójt gminy Budzów Jan Najdek.
Jordanów
0

Święta to magiczny czas dla wielu z nas, dlatego tak ważne jest aby tą magią się dzielić. Szczególnie w tym okresie ważne jest pomaganie potrzebującym. Teraz okazanie dobrego serca jest prostsze niż myślisz – wystarczy przyłączyć się do którejś z organizowanej akcji. Tak zrobili darczyńcy, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki przeprowadzonej przez mieszkańców Jordanowa i okolic. W sumie do potrzebujących trafiło 300 paczek!

Powiat
0

Strażacy minioną noc będą długo wspominać. Liczne wyjazdy do uszkodzonych dachów i powalonych drzew sprawiły, że pracowali non stop do samego rana. W najbliższych godzinach siła wiatru powinna osłabnąć, jednak dalej mogą powstawać szkody.

Sucha Beskidzka
8

W budynku Filii Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ulicy Błądzonka w Suchej Beskidzkiej, zwolnił się jeden z lokali mieszkalnych. Po przeprowadzeniu prac remontowo – adaptacyjnych, z mieszkania powstała dodatkowa sala lekcyjna.

Powiat
0

Po raz kolejny wychowawcy i podopieczni placówki OREW przygotowali niezwykłe przedstawienie, które wzruszało do łez. W niedzielę 10 grudnia publiczność zebrana w sali Rycerskiej suskiego zamku została zaczarowana i porwana w magiczny świat czarów i cudów bożonarodzeniowych.

Powiat
0

Na południu Polski panują bardzo trudne warunki. W czterech województwach na południu Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Mogą wystąpić opady marznącego deszczu. Prędkość wiatru w porywach wyniesie 120 km/h.

Powiat
0
Na już potrzebne jest około 12 tys. euro by zakupić specjalną ortezę, dzięki której Wiktoria ma szansę stanąć na nogach, a w przyszłości także chodzić.