Ładowanie ...
Wydarzenia
Maków Podhalański
8

Rada Miejska w Makowie przyjęła regulamin dopłat do wymiany kotłów w domach indywidualnych oraz zabezpieczyła środki na finansowanie tego przedsięwzięcia. Gmina otrzymała promesę od WFOŚiGW na ten cel w wysokości 510 708 zł.

Sucha Beskidzka
4

Takiej frekwencji na placu targowym w środowy wieczór nie przewidywali nawet najwięksi optymiści. Oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców Suchej Beskidzkiej oraz pielgrzymów można było spotkać osoby z całego powiatu, ale również z Wrocławia, Poznania a nawet Bydgoszczy!

Sucha Beskidzka
1

Kolejny raz uczniowie suskiego liceum uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej ze szkołą w Stromberg [Nadrenia-Palatynat].

Bystra Sidzina
0

Jak często wracamy myślami do czasów naszego dzieciństwa i przypominamy sobie smaki i zwyczaje, które były kultywowane w naszych rodzinnych domach? W Skansenie w Sidzinie przypomniano wszystko to co było charakterystyczne dla tego regionu, w czasach kiedy żyły nasze babki i prababki. Było i pyszne jedzenie i muzyka oraz pokaz dawnych zwyczajów. Wkradło się również trochę nowoczesności.

Sucha Beskidzka
1

We wtorek w Suchej Beskidzkiej nastąpiło oficjalne przywitanie przybyłych do miasta pielgrzymów z całego świata. Dla zgromadzonych na placu targowym zagrali między innymi: zespół Pokolenie, Zbyrcok oraz Magda Anioł.

Stryszawa
0

W całym powiecie możemy cieszyć się obecnością pielgrzymów z najdalszych zakątków świata. Nie inaczej jest w gminie Stryszawa. Gościć tu będą pielgrzymi reprezentujący Argentynę, Hiszpanię, Dominikanę, Meksyk, Ekwador, Peru oraz USA.

Jordanów
0

Coraz więcej pielgrzymów uczestniczących w ŚDM pojawia się w Jordanowie. Do wieczora znajdą się u nas grupy z Argentyny, Dominikany, Ekwadoru, Gwatemali, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku i Salwadoru.

Sucha Beskidzka
7

Wczoraj do Suchej Beskidzkiej dotarła już większość pielgrzymów. Licznie spacerowali po mieście i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Zjedli również wspólną kolację przygotowaną specjalnie dla nich, oraz poznali miejsca gdzie będą nocować podczas Światowych Dni Młodzieży.

Stryszawa
0

W minioną niedzielę przy OSP Stryszawa jak co roku odbyło się Zbójowanie Pod Jałowcem. W tym roku impreza przyciągnęła sporą ilość mieszkańców gminy. Było głośno, hucznie i wesoło.

Zawoja
0

29 kwietnia br. Gmina Zawoja wystąpiła z wnioskiem do Ministerstwa Edukacji Narodowej o dofinansowanie wyposażenia nowo wybudowanej placówki w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne.