Wydarzenia
Maków Podhalański
0

W sobotę w Szkole w Makowie Podhalańskim trwały przygotowania do niedzielnego Noworocznego Turnieju Charytatywnego, podczas którego przeprowadzona będzie zbiórka dla Magdy Olejniczak.

Maków Podhalański
17

Mamy dobrą informację dla kierujących. 25 stycznia wprowadzone zostaną zmiany w czasie trwania sygnału zielonego dwóch sygnalizacji świetlnych na drodze krakowej 28, w Makowie Podhalańskim. Obydwie sygnalizacje zainstalowane są przy przejściach dla pieszych : w Rynku i przy Zespole Szkół.

Maków Podhalański
0

Już w najbliższą niedzielę w Makowie Podhalańskim odbędzie się Noworoczny Turniej Charytatywny. Jednak, że nie samym sportem żyjemy, podczas wydarzenia czeka na nas mnóstwo atrakcji. Jedną z nich jest fantastyczny koncert operetkowo – musicalowy, który rozpocznie się o godzinie 18.

Powiat
0
W najbliższy weekend oczy polskich kibiców będą zwrócone na Zakopane, gdzie na Wielkiej Krokwi odbywać będą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Z tej okazji na trasę Kraków – Zakopane wyjadą dodatkowe oraz większe składy pociągów POLREGIO.
Powiat
0

Po raz kolejny odbędzie się konkurs LIDER ROKU, którego celem jest wyłonienie i popularyzację ludzi oraz organizacji społecznych których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych, oraz w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu w którym mieszkają i działają. Wydarzenie zasięgiem obejmuje powiat suski, żywiecki
oraz gminę Mucharz, Stryszów, Lanckorona.

Sucha Beskidzka
1

Zakończono kolejny etap prac w rejonie wodospadu na Stryszawce.

Zembrzyce
4

Od najbliższego piątku (20 stycznia) w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach będzie można odebrać album „KANADA…czyli zembrzycka lekcja historii”. Bezpłatny egzemplarz przysługuje mieszkańcom miejscowości Zembrzyc.

Zawoja
0

W minionym tygodniu w masywie Babiej Góry odbyła się część zimowa kursu instruktorskiego GOPR. Jak dobrze są wyszkoleni ratownicy niosący pomoc w naszym regionie, przekonaliśmy się niejednokrotnie. Babia Góra znana z trudnych warunków w zimie jest wyzwaniem nie tylko dla turystów ale również dla GOPRu.

Powiat
2
Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Sucha Beskidzka
4

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w minioną niedzielę, a już dzisiaj Zakład Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej poinformował, że do tej placówki trafiły dary od fundacji WOŚP. Jest to potwierdzenie faktu, że wspierając tą akcję, pomagamy bezpośrednio szpitalowi w powiecie suskim.