Wydarzenia
Powiat
0

W niedzielne przedpołudnie Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej pękała w szwach. Powodem oblężenia basenu były przeprowadzane mikołajkowe zawody pływackie. Prezentujemy wyniki oraz fotorelację z tej imprezy.

Powiat
3

Od 1 stycznia 2016 roku obowiązywać będą uproszczone plany urządzenia lasu wykonane dla lasów będących własnością osób fizycznych.

Powiat
0

W całym kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju. W Małopolsce wydano alert pierwszego stopnia, jednak ta sytuacja może ulec szybkiemu pogorszeniu.

Zawoja
0

Turyści wybierający się na Babią Górę muszą pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się. Ważne jest, aby nie zapominać, że warunki pogodowe mogą szybko ulec zmianie. Dzisiaj pogoda była rewelacyjna na wycieczki trekkingowe. Widoczność była dobra, a wiatr słaby.

Sucha Beskidzka
9
W piątkowy wieczór 27 listopada w Sali Rycerskiej suskiego zamku odbyła się uroczystość wręczenia podziękowań dla sponsorów za okazaną pomoc w realizacji inicjatyw miejskich w 2015 roku.
Stryszawa
3

Przy Beskidzkim Centrum Zabawkarstwa Ludowego w Stryszawie stoi stara stodoła. Bardziej straszy niż zachwyca, jednak jest wpisana w rejestr zabytków. Urząd Gminy zlecił ekspertyzę, która wykazała w jak fatalnym stanie znajduje się budynek. Mimo to wojewódzki konserwator zabytków nie zezwolił na jej rozbiórkę.

Zawoja
3

Urząd Gminy Zawoja prowadzi przygotowania do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2015 – 2020 i przystępuje do opracowania wieloletniego programu rewitalizacji (odnowy) wybranych obszarów gminy, który zostanie przedstawiony radnym do dyskusji i uchwalenia.

Sucha Beskidzka
15

W środę w Łętowni samochód wpadł w poślizg i dachował. Jezdnia była oblodzona bo starostwo powiatowe nie wyraziło zgody na wyjazd piaskarek na drogi.

 

Stryszawa
11

Podczas sesji Rady Gminy Stryszawa głos zabrał prezes Zarządu Okręgowego PZK w Bielsku - Michał Jordan. Rozmawiano o problemie grasujących dzików, które utrudniają życie mieszkańcom gminy. Czy udało się dojść do porozumienia w tej sprawie?

Zembrzyce
2

Gmina Zembrzyce ogłosiła nabór zgłoszeń do wykonania prac budowlanych na terenie gminy. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy składać do 11.12.2015r. do godziny 9:00.