Wydarzenia
Powiat
0

Meteorolodzy ostrzegają, że to nie koniec silnego wiatru w województwie małopolskim. W nocy z 8 na 9 lutego prędkość wiatru będzie dochodzić do 80 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południowego.

Powiat
22

W związku z pojawieniem się w lokalnej przestrzeni medialnej informacji na temat zakwaterowania uchodźców w salach gimnastycznych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat, starosta suski zdecydowanie dementuje rzekomą zgodę władz powiatu na przyjmowanie uchodźców i organizowanie im długotrwałego pobytu w budynkach powiatowych.

Powiat
0
W zaocznej, bezpłatnej Policealnej Szkole dla Dorosłych w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, już wiosną po raz kolejny ruszą zapisy słuchaczy na cieszący się ostatnio dużym zainteresowaniem na lokalnym rynku pracy kierunek, w zawodzie Asystent Osoby Niepełnosprawnej na rok szkolny 2016/2017.
Sucha Beskidzka
0

Takiego balu karnawałowego w Suchej Beskidzkiej jeszcze nie było. Nie tylko dzieci przebrały się w baśniowe stroje, ale również rodzice i krewni dali przykład jak powinno się bawić. Były tańce i konkursy, pyszne jedzenie i loteria fantowa – wszystko w ramach zbiórki na nowy, bajkowy plac zabaw. Podczas imprezy pojawił się gość specjalny – burmistrz, Stanisław Lichosyt. Złożył zebranym na balu bardzo ważną deklarację.

Powiat
36
5 lutego opublikowaliśmy informację, że władze powiatu wyznaczyły 3 sale gimnastyczne suskich szkół średnich jako ewentualne miejsce przyjęcia uchodźców. Wzbudziło to lawinę negatywnych komentarzy mieszkańców powiatu. Burmistrz Suchej, czyli miasta, gdzie ewentualnie mieliby przebywać uchodźcy o informacji dowiedział się z naszego portalu. Mieszkańcy regionu zapowiadają manifestację.
Maków Podhalański
7

Kościół w Makowie Podhalańskim został 12. świątynią jubileuszową w archidiecezji krakowskiej.

Jordanów
3
Na początku 2012 r. w Jordanowie weszła w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku. Rok później częściowo zmieniono ustawę i od tej pory to gmina odpowiada za odbiór i utylizację odpadów. Opłatę ustalono od osoby, czyli płaci się kwotę od ilości osób zamieszkujących w danej nieruchomości. Podczas czwartkowego spotkania wyjaśniano sporne kwestie dotyczące tej ustawy.
Powiat
2

W środę na na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej, odbył się Powiatowy Finał w Pływaniu szkół średnich. Prezentujemy wyniki zawodów.

Powiat
19

Rada Powiatu Suskiego chce przeniesienia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Suchej Beskidzkiej do Makowa Podhalańskiego. Radni podjęli już pierwsze decyzje w tej sprawie.

Powiat
0

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie dla województwa małopolskiego o możliwości wystąpienia marznących opadów w nocy z 5 -6 lutego i rano 6 lutego. Uwaga – będzie naprawdę ślisko!