Wydarzenia
Sucha Beskidzka
0
"...przepraszam księdza proboszcza za słowa naruszające dobra osobiste oraz wszystkich tych, którzy moim tekstem mogli być wprowadzeni w błąd."
Jordanów
1

Przystanek ma być udogodnieniem dla mieszkańców z Osiedla Zakopiańskiego w Jordanowie, aby mogli swobodnie dojechać do szpitalika lub na zakupy. Jednak przystanek będzie tylko po jednej stronie – w drodze powrotnej mieszkańcy i tak muszą iść do rynku na busa. Jednak w dalszym ciągu piętrzą się utrudnienia formalne, a realizację inwestycji przewiduje się już na przyszły rok.

Zembrzyce
0

W miniony weekend Gmina Zembrzyce miała swoje święto. W tym czasie zorganizowano moc trakcji dla wszystkich, którzy odwiedzili Zembrzyce. Było wiele atrakcji dla dzieci, konkursy rozgrywane również między sołectwami i dużo pysznego jedzenia.

Jordanów
2

Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta w Jordanowie kompleksowo zajmowano się finansami i sprawozdaniami za poprzedni rok. Udzielono również absolutorium dla Iwony Bilskiej – burmistrza Jordanowa, z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok.

Sucha Beskidzka
0

Takiego zainteresowania Gry Miejskiej zorganizowanej przez Bibliotekę w Suchej Beskidzkiej nikt się nie spodziewał. Do rywalizacji przystąpiło 120 osób, w 31 drużynach. Scenariusz wraz z pracownikami biblioteki przygotował Dariusz Rekosz - autor powieści „Czarny Maciek i tunel grozy”. Gościem honorowym wydarzenia był sam Bronisław Cieślak znany publiczności jako porucznik Borewicz.

Powiat
0

Instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami - co warto wiedzieć?", apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Powiat
6

26 czerwca 2016 roku na stadionie sportowym w Bystrej Podhalañskiej, przeprowadzono IV Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Sucha Beskidzka
4

Podczas Dni ziemi Suskiej odbył się konkurs na najlepszego kotleta schabowego. W szranki stanęłi kucharze z Karczmy Rzym, ZS im. Witosa z Suchej Beskidzkiej, Stowarzyszenie Skarbiec Suski II, Kasper Suski i Stowarzyszenie Skarbiec Suski. Rywalizacja była zacięta, a gotowania nie ułatwiała wysoka temperatura jak była w sobotnie popołudnie.

Sucha Beskidzka
1

Podczas Dni Ziemi Suskiej odbył się wernisaż prac Andrzeja Kasprzaka – wybitnego malarza, grafika i rzeźbiarza. W swej twórczości do różnorodnych technik. Uprawia grafikę (akwafortę, akwatintę, suchą igłę), kolaż i malarstwo (olej, akryl akwarela, gwasz). Artysta chętnie wykorzystuje rzeczywiste przedmioty papierowe, jako elementy lub bazę swoich prac.

Powiat
0
Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 22.06.2016 r. było wręczenie nagród dla laureatów XII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Walczymy ze smogiem”.