Bystra Sidzina
Bystra Sidzina
3

We wtorek (21.11.2017 r.) do jednostki OSP Bystra Podhalańska przybył długo oczekiwany średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo.

Bystra Sidzina
0

Podczas uroczystej gali 17 listopada w Opolu odbyło się przyznanie nagród dla organizatorów wydarzeń w ramach jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Na ręce Dyrektora Skansenu Jadwigi Czarny, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Wierzbicka złożyła symboliczne wyróżnienie, wyrażając gratulacje i podziękowania.

Bystra Sidzina
0

Bystra – Sidzina jest kolejną gmina, która po Suchej Beskidzkiej zdecydowała się na dołączenie do systemu sisms.pl. Od listopada mieszkańcy, którzy zainstalują aplikację w swoich telefonach będą mogli otrzymywać powiadomienia i informacje z Urzędu Gminy za pomocą sms lub wiadomości sieciowych.

Bystra Sidzina
2
Jak informowaliśmy, wolontariusze ze Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci kwestowali przed wejściami na teren cmentarzy w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz akcji „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Przy okazji odnoszą się do opinii części osób, które ich zdaniem, niestety przez brak odpowiedniej wiedzy, przekazują informacje sprzeczne z historią naszej ojczyzny,
Bystra Sidzina
10

Jak w roku ubiegłym, wolontariusze ze Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci kwestują przed wejściami na teren cmentarzy w Bystrej Podhalańskiej i Sidzinie. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz akcji „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Bystra Sidzina
5

W miniony weekend w Bystrej podhalańskiej padła ogromna wygrana w LOTTO. Zwycięski kupon wzbogacił mieszkańca naszego powiatu o 7 552 854,90!!!

Bystra Sidzina
0
Informujemy, że wychodząc naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom, w Urzędzie Gminy Bystra-Sidzina, została uruchomiona usługa płatności bezgotówkowych.
Bystra Sidzina
3

W miniony weekend w Juszczynie na Hali Malinowej odbyła się uroczysta Msza za Ojczyznę. Mimo niesprzyjającej aury, liczni wierni wspólnie modlili się w intencji kraju.

Bystra Sidzina
1

31 sierpnia 2017r. odbyło się spotkanie informacyjne  na temat planowanego przez Gminę Bystra-Sidzina projektu dot. montażu kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w gospodarstwach prywatnych na terenie Gminy Bystra-Sidzina w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wnioski o udział w projekcie przyjmowane będą do 15 września 2017r.

Bystra Sidzina
1

Gmina Bystra-Sidzina otrzymała dofinansowanie na remont remizy OSP w Bystrej Podhalańskiej.