Jordanów
Jordanów
0

W niedzielne popołudnie 4 czerwca w Jordanowie zorganizowano "Piknik rodzinny" z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku pogoda dopisała, dlatego z radością spędzono ten czas wspólnie na świeżym powietrzu.

Jordanów
0

Irena Stopa to znana gawędziarka, laureatka licznych konkursów i autorka tomiku poezji ludowej pt. Pokłosie życia" oraz zbioru opowiadań góralskich pt. "Opowieści leśnej syski”. W piątkowy wieczór 12 maja w "Galerii pod Basztą" odbyło się spotkanie autorskie pełnye humoru i góralskich opowieści.

Jordanów
3

Rada Miejska Suchej Beskidzkiej jako pierwsza zadecydowała o przyjęciu uchwały zwalniającej od podatku od nieruchomości osoby, które w swoich domach zainstalują lub już zainstalowały piec centralnego ogrzewania na ekologiczne źródła tj. ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, pompy ciepła, kotły 5 klasy na węgiel lub na biomasę. Teraz taką samą decyzję zatwierdzili radni z Jordanowa, którzy podczas ostatniej sesji przegłosowali projekt Wacława Bednarza.

Jordanów
1

Grupy Tańca Nowoczesnego "Fresh Crew" działającej przy MOK Jordanów ma na swoim koncie wiele zwycięstw i wyróżnień. Tym razem dziewczyny zajęły II miejsce podczas Turnieju Tańca Nowoczesnego "Show Dance" w Żywcu.

Jordanów
1
1 kwietnia 2017 roku, dokładnie w 25 rocznicę powstania Gminy Jordanów, odbyło się uroczyste otwarcie Krytej Pływalni w Naprawie połączone z poświęceniem obiektu przez ks. Jana Fryźlewicza proboszcza parafii pw Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie w asyście ks. Michała Wichra.
Jordanów
2

8 kwietnia w Jordanowie odbędzie się już piąta edycja wielkiego sprzątania miasta. Poprzednio młodzież i dorośli zadbali o okoliczne potoki i lasy.

Jordanów
2

Po decyzji suskich radnych, którzy uchwałą zwolnili z podatku od nieruchomości tych mieszkańców, którzy wymienili stare piece na nowe ekologiczne, w Jordanowie radny Wacław Bednarz wyszedł z taką samą propozycją.

Jordanów
0
2 marca 2017r. Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie odbył się VIII Konkurs Recytatorski Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Konkurs jest objęty patronatem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, które jest również fundatorem nagród. Upominki dla uczestników przesłał też Instytut Goethego w Krakowie.
Jordanów
0

Ponieważ zima nas rozpieszcza w tym roku, trzeba się nią nacieszyć. Między innymi Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie organizuje 18 lutego kulig, który odbędzie się w Zawoi.

Jordanów
0

Od dawna w Jordanowie co jakiś czas temperatura jest gorąca, nie za sprawą słońca, ale wody. Do tej pory woda doprowadzana do mieszkań i domów na terenie miasta pochodziła z ujęcia na rzece Skawa. Jej jakość co jakiś czas kwestionowały odpowiednie służby, a mieszkańcy problem mogli zobaczyć gołym okiem. Teraz ma się jednak to zmienić. Wszystko za sprawą zakończonej inwestycji budowy trzech studni głębinowych, z których woda już trafia do miejskich kranów.