Jordanów
Jordanów
6

Po długich i burzliwych dyskusjach, podczas minionej sesji Rady Miasta Jordanów zatwierdzono uchwałą powstanie długo oczekiwanej spółki, która przejmie od referatu miejskiego gospodarowanie wodą i ściekami.

Jordanów
0
Serdecznie zapraszamy na Białą Sobotę - bezpłatną akcję profilaktyczną, która odbędzie się 14 października w godzinach od 9.00 do 14.00 w Jordanowie, w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r., ul.Kolejowa 7 , organizowaną przez Zespół Opieki Zdrowotnej przy udziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz Miasta Jordanów.
Jordanów
0
Smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. W wieku 57 lat zmarł były burmistrz Jordanowa Zbigniew Kolecki.
Jordanów
3

Sytuacja dotycząca opieki medycznej w Jordanowie od dawna wzbudza niepokój wśród mieszkańców miasta i samorządowców. Sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu kiedy to w Ośrodku Zdrowia został tylko jeden lekarz, a zatrudnienie nowych okazało się trudniejsze niż ktokolwiek zakładał. Podczas środowej sesji dr n. med. Leszek Erb wyjaśniał sytuację, zapewniając, że jest zgoda na dalsze prowadzenie placówki.

Jordanów
0

Najpierw zmagania z gramatyką i pierwiastkami, później skoki przez przeszkody i szkolenie konia/0 We wrześniu rozpocznie się już drugi rok szkolny w szkole zawodowej Zawód Jeździec – pierwszej polskiej placówce kształcącej przyszłych jeźdźców.

Jordanów
2

Pracownicy merytoryczni referatów Urzędu Miasta zakończyli etap weryfikacji propozycji projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Cztery pomysły na zagospodarowanie funduszy otrzymały opinię pozytywną, a jeden pozytywną warunkową. Wszystko teraz w rękach mieszkańców, którzy zadecydują, który projekt zostanie sfinansowany. Na co mieszkańcy Jordanowa chcą przeznaczyć pieniądze?

Jordanów
1
W najbliższy weekend 19-20 sierpnia zapraszamy do Jordanowa. Tradycyjnie Święto Jordanowa bogate będzie w wydarzenia kulturalne oraz sportowe.
Jordanów
7

Do ogromnego sukcesu mogą zaliczyć samorządowcy z Jordanowa otrzymaną dotację z Funduszy Unijnych. Tak wysokiego dofinansowania dla miasta jeszcze nie było. Mowa tu o 17 760 452,35 zł na projekt "Gospodarka wodno - kanalizacyjna w aglomeracji Jordanów".

Jordanów
2

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Jordanowie, radni zatwierdzili wysokość stawek za wodę i ścieki. Do tej pory Urząd dopłacił do rachunków mieszkańców miasta do końca 2016 roku około 30 tys. zł, jednak aby opłata nie wzrosła, z budżetu zostanie teraz wydatkowana większa kwota.

Jordanów
5

W Urzędzie Miasta Jordanowa odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych projektem. Jest ono częścią zadania pt.” Aktywni seniorzy–aktywne gminy”, realizowanego przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak z Krakowa, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w roku 2017.