Jordanów
Jordanów
2

Pracownicy merytoryczni referatów Urzędu Miasta zakończyli etap weryfikacji propozycji projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Cztery pomysły na zagospodarowanie funduszy otrzymały opinię pozytywną, a jeden pozytywną warunkową. Wszystko teraz w rękach mieszkańców, którzy zadecydują, który projekt zostanie sfinansowany. Na co mieszkańcy Jordanowa chcą przeznaczyć pieniądze?

Jordanów
1
W najbliższy weekend 19-20 sierpnia zapraszamy do Jordanowa. Tradycyjnie Święto Jordanowa bogate będzie w wydarzenia kulturalne oraz sportowe.
Jordanów
7

Do ogromnego sukcesu mogą zaliczyć samorządowcy z Jordanowa otrzymaną dotację z Funduszy Unijnych. Tak wysokiego dofinansowania dla miasta jeszcze nie było. Mowa tu o 17 760 452,35 zł na projekt "Gospodarka wodno - kanalizacyjna w aglomeracji Jordanów".

Jordanów
2

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Jordanowie, radni zatwierdzili wysokość stawek za wodę i ścieki. Do tej pory Urząd dopłacił do rachunków mieszkańców miasta do końca 2016 roku około 30 tys. zł, jednak aby opłata nie wzrosła, z budżetu zostanie teraz wydatkowana większa kwota.

Jordanów
5

W Urzędzie Miasta Jordanowa odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych projektem. Jest ono częścią zadania pt.” Aktywni seniorzy–aktywne gminy”, realizowanego przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak z Krakowa, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w roku 2017.

Jordanów
0

W niedzielne popołudnie 4 czerwca w Jordanowie zorganizowano "Piknik rodzinny" z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku pogoda dopisała, dlatego z radością spędzono ten czas wspólnie na świeżym powietrzu.

Jordanów
0

Irena Stopa to znana gawędziarka, laureatka licznych konkursów i autorka tomiku poezji ludowej pt. Pokłosie życia" oraz zbioru opowiadań góralskich pt. "Opowieści leśnej syski”. W piątkowy wieczór 12 maja w "Galerii pod Basztą" odbyło się spotkanie autorskie pełnye humoru i góralskich opowieści.

Jordanów
3

Rada Miejska Suchej Beskidzkiej jako pierwsza zadecydowała o przyjęciu uchwały zwalniającej od podatku od nieruchomości osoby, które w swoich domach zainstalują lub już zainstalowały piec centralnego ogrzewania na ekologiczne źródła tj. ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, pompy ciepła, kotły 5 klasy na węgiel lub na biomasę. Teraz taką samą decyzję zatwierdzili radni z Jordanowa, którzy podczas ostatniej sesji przegłosowali projekt Wacława Bednarza.

Jordanów
1

Grupy Tańca Nowoczesnego "Fresh Crew" działającej przy MOK Jordanów ma na swoim koncie wiele zwycięstw i wyróżnień. Tym razem dziewczyny zajęły II miejsce podczas Turnieju Tańca Nowoczesnego "Show Dance" w Żywcu.

Jordanów
1
1 kwietnia 2017 roku, dokładnie w 25 rocznicę powstania Gminy Jordanów, odbyło się uroczyste otwarcie Krytej Pływalni w Naprawie połączone z poświęceniem obiektu przez ks. Jana Fryźlewicza proboszcza parafii pw Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie w asyście ks. Michała Wichra.