Jordanów
Jordanów
0

Święta to magiczny czas dla wielu z nas, dlatego tak ważne jest aby tą magią się dzielić. Szczególnie w tym okresie ważne jest pomaganie potrzebującym. Teraz okazanie dobrego serca jest prostsze niż myślisz – wystarczy przyłączyć się do którejś z organizowanej akcji. Tak zrobili darczyńcy, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki przeprowadzonej przez mieszkańców Jordanowa i okolic. W sumie do potrzebujących trafiło 300 paczek!

Jordanów
3

Większość gmin w powiecie suskim objętych jest pomiarem jakości powietrza. Dzięki specjalnym miernikom, których pomiary można sprawdzić na bieżąco on-line przez internet, każdy może sprawdzić jakie powietrze jest aktualnie w jego okolicy. Teraz do grona takich gmin dołącza miasto Jordanów.

Jordanów
0

Od 1 stycznia pracę rozpocznie spółka Wodociągi Jordanowskie, która przejmie kompetencje referatu miejskiego odnośnie gospodarowania ściekami i wodą na terenie miasta.

Jordanów
0

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Grupa dziewiętnastu wolontariuszy z Jordanowa zaangażowała się w tym roku w ten projekt i utworzyła Jordanowską Szlachetną Paczkę. Podopieczni mieszkają w mieście i gminie Jordanów oraz gminach Bystra-Sidzina, Tokarnia, Maków Podhalański i Zawoja.

Jordanów
0

Wiktoria jest maleńką dziewczynką, która potrzebuje naszej pomocy, aby mieć szanse na zdrowie. Możemy jej pomóc odwiedzając 17 listopada Karczmę „u Lipy” w Jordanowie. Dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji a dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na leczenie Wiktorii. Wstęp to wolne datki.

Jordanów
6

Po długich i burzliwych dyskusjach, podczas minionej sesji Rady Miasta Jordanów zatwierdzono uchwałą powstanie długo oczekiwanej spółki, która przejmie od referatu miejskiego gospodarowanie wodą i ściekami.

Jordanów
0
Serdecznie zapraszamy na Białą Sobotę - bezpłatną akcję profilaktyczną, która odbędzie się 14 października w godzinach od 9.00 do 14.00 w Jordanowie, w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r., ul.Kolejowa 7 , organizowaną przez Zespół Opieki Zdrowotnej przy udziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz Miasta Jordanów.
Jordanów
0
Smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. W wieku 57 lat zmarł były burmistrz Jordanowa Zbigniew Kolecki.
Jordanów
3

Sytuacja dotycząca opieki medycznej w Jordanowie od dawna wzbudza niepokój wśród mieszkańców miasta i samorządowców. Sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu kiedy to w Ośrodku Zdrowia został tylko jeden lekarz, a zatrudnienie nowych okazało się trudniejsze niż ktokolwiek zakładał. Podczas środowej sesji dr n. med. Leszek Erb wyjaśniał sytuację, zapewniając, że jest zgoda na dalsze prowadzenie placówki.

Jordanów
0

Najpierw zmagania z gramatyką i pierwiastkami, później skoki przez przeszkody i szkolenie konia/0 We wrześniu rozpocznie się już drugi rok szkolny w szkole zawodowej Zawód Jeździec – pierwszej polskiej placówce kształcącej przyszłych jeźdźców.