Powiat
Powiat
0
W roku szkolnym 2017/2018 w zespołach szkół w Suchej Beskidzkiej im. W. Witosa i W. Goetla oraz w ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie rozpoczęto wdrażanie projektu pn.„Małopolska Chmura Edukacyjna”.
Powiat
0

Kobiety od zawsze rodziły w swoim, kobiecym gronie, ponieważ nikt inny nie potrafił ich lepiej zrozumieć w tym pięknym, ale też ciężkim momencie życia, jak inne przedstawicielki tej samej płci. Dlatego tak ważne jest, by kobieta podczas ciąży, porodu i następującego po nim połogu otrzymała pomoc i zrozumienie drugiej kobiety. Ponadto okres okołoporodowy to czas, kiedy przyszła mama oczekuje szczególnego wsparcia społecznego.

Powiat
3

Na wstępie wytłumaczymy dlaczego zwracamy się do Ciebie. Powód jest prosty – zależy nam na jak największej ilości osób, które możemy przebadać, dlatego że dzięki temu możemy uratować jak najwięcej osób. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych drastycznie zwiększa szanse na pełne wyleczenie. Porozmawiaj z mamą, przekonując ją, że warto poświęcić kilka godzin na bardzo szybkie badanie. Powiedz, że zależy ci na tym – komu jak nie Tobie może zaufać i uwierzyć.

Powiat
3
Dobiega końca remont pięciokilometrowego odcinka drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa. Wykonano już zasadniczą część zaplanowanych prac. Na całym odcinku położona została nowa nawierzchnia asfaltowa, zmodernizowano przepusty, poprawiono odwodnienie, odnowiono istniejące perony przystankowe oraz wyremontowano most na rzece Skawica w miejscowości Zawoja.
Powiat
5
Wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół prowadzących kształcenie zawodowe  oraz dostosowanie jej do wymogów rynku pracy są głównym celem projektów pn. ”Kreatywny uczeń – profesjonalista w zawodzie” oraz „Wzmocnienie konkurencyjności uczniów na rynku pracy”, realizowanych w szkołach kształcących zawodowo prowadzonych przez powiat suski. Środki finansowe niezbędne do wykonania obu projektów pozyskano dzięki staraniom wydziału edukacji starostwa, który skutecznie  aplikował w konkursach ogłoszonych przez marszałka województwa.
Powiat
1

Beskidy w obiektywie są niepowtarzalne. Barwne podniebne spektakle w czasie wschodów i zachodów słońca, wioski usiane wzdłuż rzecznych dolin spowite mgłą tajemniczości, majestat górskich szczytów pokrytych śniegiem i groza płynąca z widoku nadciągającej burzy... Fotograficzne pejzaże górskie są zawsze dynamiczne i przywołują wiele emocji - właśnie, dlatego są tak magiczne i niepowtarzalne.

Powiat
4

W poniedziałek premier Beata Szydło odwiedziła Naprawę. Okazją do wizyty była inauguracja II etapu modernizacji Zakopianki. Szefowa rządu odwiedziła nasz region wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Powiat
2

Aż 100 mln przeznaczono z Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Dofinansowanie otrzymają projekty zgłoszone z terenu miasta i gminy Jordanów i Zawoi.

Powiat
0

Na XXXIV sesji Rady Powiatu Suskiego Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego mgr inż Maksymilian Głowacz, przedstawił informację o sytuacji przestrzegania prawa budowlanego w powiecie suskim.

Powiat
1

Meteorolodzy z IMGW-PIB ostrzegają, że prędkość prognozowanego wiatru, który może wystąpić dzisiaj w ciągu dnia i w nocy, w porywach osiągnie ponad 100 km/h!