Powiat
Powiat
1

Od 1 stycznia 2016 roku obowiązywać będą uproszczone plany urządzenia lasu wykonane dla lasów będących własnością osób fizycznych.

Powiat
0

W całym kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju. W Małopolsce wydano alert pierwszego stopnia, jednak ta sytuacja może ulec szybkiemu pogorszeniu.

Powiat
7

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał już suskiemu szpitalowi, pieniądze na wywalczone przez pielęgniarki i położne podwyżki wynagrodzeń. Teraz wzrostu wynagrodzeń domagają się pozostali pracownicy szpitala.

Powiat
0

Zima zbliża się wielkimi krokami, ale najbliższe tygodnie to nie tylko czas przedświątecznych przygotowań, kupowania prezentów. To też okres, w którym powinniśmy szczególnie pamiętać o naszym codziennym bezpieczeństwie na drodze. Okres zimowy sprzyja zagrożeniom związanym z występowaniem niskich temperatur, opadów śniegu i oblodzeń.

Powiat
1

Niestety osobom korzystającym z połączenia kolejowego na trasie Sucha Beskidzka – Żywiec, od 6 grudnia pozostanie podróżowanie busami. Dlaczego? Ponieważ Małopolski Urząd Marszałkowski jednostronnie wycofał się z finansowania tego połączenia.

Powiat
17

Nie sposób przemilczeć jedna z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, a mianowicie „500 zł na dziecko”. Jak ma to wyglądać? Czy każdy na tym skorzysta? Kto dostanie pieniądze na każde, a kto na drugie i kolejne dziecko?

Powiat
0

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który jest przewidywany jutro (19.11) w województwie małopolskim. Jego prędkość w porywach może dochodzić nawet do 75 km/h, kierunki zachodnie.

Powiat
1

6 listopada 2015 roku dwoje uczniów reprezentowało  nasz powiat w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Byli to: Magdalena Gierat pod opieką dr Magdaleny Stankiewicz  (ZS im. H. Kołłątaja  w Jordanowie) i Maciej Polak pod opieką mgr Małgorzaty Skawińskiej (ZSO w Suchej Beskidzkiej).

Powiat
0

Już dzisiaj w Suchej Beskidzkiej można oddać krew. Studenci, jak co roku, przygotowali WAPIRIADĘ. Koniecznie przyjdźcie na suski zamek między godz. 11:00 a 15:00!

Powiat
0

Już po raz 15 gospodynie z powiatu stanęły w szranki w konkursie o Złotą Warzechę. Tym razem wydarzenie zorganizowano w budynku OSP Lachowice. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 18 grup, co tylko potwierdza jak dużą popularnością cieszy się ta impreza. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był nabiał.