Powiat
Powiat
7

Nowością w tym roku jest obowiązkowa podstawówka dla sześciolatków oraz zmiany w sklepikach szkolnych. W tym drugim przypadku ma być smacznie, ale przede wszystkim zdrowo. Zmiany wzbudzają ogromne emocje. Co jeszcze powinni wiedzieć rodzice i uczniowie?

Powiat
0
Oczekujesz na przyjście Twojego Maleństwa, jesteś pełna radości ale też i niepokoju który oddział wybrać  gdzie Twoje maleństwo „cało i zdrowo” przyjdzie na świat. Czekamy na WAS w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym i Neonatologicznym w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.
Powiat
0

Tak i nadszedł ten dzień, na który mało kto czekał – właśnie definitywnie zakończyły się wakacje! Czas na nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Jednak aby nie było tak całkiem smutno, sprawdźmy wspólnie ile dni wolnych czeka uczniów w tym roku szkolnym.

Powiat
0

Według nowych przepisów, które dzisiaj wchodzą w życie, książeczka zdrowia dziecka staje się elementem dokumentacji medycznej. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie do 28 lutego wydane przez Ministra Zdrowia.

Powiat
3

Dobre wieści płyną z Florydy. Tam właśnie operowana była Lena Cholewa ze Stryszawy. Historie dziewczynki słyszał cały powiat suski i wspólnie zbierano pieniądze na operacje nóżek. Teraz to marzenie się spełniło i dziecko odpoczywa po długiej i męczącej operacji.

Powiat
2
Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku, wiąże się powrotami z wypoczynku. Aby jednak poprawić stan bezpieczeństwa i w porę reagować na ewentualne utrudnienia, w miejscach szczególnego natężenia ruchu lub w miejscach gdzie dochodzi do poważniejszych zdarzeń drogowych będą pełnić służbę policjanci.
Powiat
3

Meteorolodzy ostrzegają, ze od jutra znowu wrócą wysokie temperatury. Upały są na tyle groźne, że już teraz brakuje wody. Wysokie temperatury tj. od 30 do 34 stopni Celsjusza, mają utrzymywać się przez najbliższy tydzień.

Powiat
8

Dziecko potrzebuje przeszczepu szpiku, aby wyzdrowieć. W tej sytuacji potrzebne są osoby (najlepiej mężczyzna) z grupą krwi B RH+. Jak można pomóc?

Powiat
0

W miniony weekend odbyły się tradycyjne obchody DOŻYNEK w Skawicy oraz gminie Budzów. Wszystko było przepełnione pięknymi strojami ludowymi oraz obfitymi plonami. Skąd się wzięła tradycja Dożynek?

Powiat
16
Maków Podhalański jest w czołówce najtańszych urzędów. Natomiast najwięcej na administracje wydają mieszkańcy Jordanowa. Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało ranking wydatków bieżących na administrację w roku 2014. Miasta sklasyfikowano w kilku kategoriach.