Powiat
Powiat
0

Tydzień temu trasę z Krakowa do Zakopanego, przez powiat suski testowało Pendolino. W minioną sobotę, w godzinach wieczornych, tę samą trasę i jakość trasy testował skład INTRECITY.

Powiat
28
23 marca 2017 r., w Krakowie, podczas Targów Edukacyjnych – Festiwalu Zawodów w Małopolsce odbyła się inauguracja Centrów Kompetencji Zawodowych (CKZ) w Małopolsce, które uzyskały wsparcie finansowe ze środków unijnych.
Powiat
1

Astronomiczny początek wiosny nastąpił w poniedziałek 20 marca o godzinie 11.29. Wiosna kalendarzowa corocznie przypada 21 marca. Wiosna to cieplejsze, dłuższe dni. Pod koniec marca tak jak inne kraje zmieniamy czas na letni. Wskazówki zegarków powinniśmy przestawić o godzinę do przodu.

Powiat
0

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ramach projektu pn.: „Rozwój infrastruktury ratownictwa medycznego w powiecie suskim poprzez modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Suchej Beskidzkiej”. Całkowita wartość projektu: 4 306 801,46 zł.

Powiat
1
Od 1 marca, przez cały miesiąc, policjanci z województwa małopolskiego włączają się do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi pod nazwą „spoKREWnieni służbą”.
Powiat
0
21.03.2017 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.
Powiat
0

W związku z budową wiaduktu łączącego istniejącą drogę ekspresową S7 w Lubniu z budowaną drogą ekspresową S7 Lubień – Rabka Zdrój, od dzisiaj na czas robót przy dwóch podporach, wprowadzono ruch wahadłowy. Podpory umiejscowione są w granicach jezdni istniejącej „ Zakopianki”, stąd konieczność wprowadzenia ograniczeń. Utrudnienia mają potrwać do 23 marca 2017 r.

Powiat
0

Zespół Szkół im. Kołłątaja w Jordanowie postanowił pomóc uczniom trzecich klas gimnazjum w przygotowaniu się do egzaminów końcowych. Klikając w wydarzenie na facebooku „Odliczanie z powtarzaniem dla Gimnazjalistów” uzyskamy dostęp do dodawanych sukcesywnie 30 postów powtórkowych, które mają pomóc uczniom w odświeżeniu wiedzy.

Powiat
5

Dzisiejszej nocy przez powiat suski przejechał pociąg Pendolino.

Powiat
2

W Sali Rycerskiej zamku w Suchej Beskidzkiej spotkali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy spróbowali swoich sił w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury składało się z samych profesjonalistów w składzie: Ewa Romaniak – aktorka teatralna i filmowa, Jacek Milczanowski - aktor, autor, reżyser. Do udziału w eliminacjach na szczeblu rejonowym, które odbędą się w kwietniu, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, jury postanowiło wytypować laureatów I miejsc z wszystkich kategorii.