Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 02.12.2015, 18:36
Mistrzynie w koszykówce z suskiego liceum

Trwa hegemonia dziewcząt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej w koszykówce.  W powiatowym finale, który został rozegrany środę  2 grudnia, dziewczęta z ZSO triumfowały po raz szósty z rzędu!

W środę w ramach licealiady w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej rozegrano powiatowy finał w koszykówce dziewcząt. W rozgrywkach wystartowały 4 zespoły reprezentujące szkoły:
-Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej,
-Zespół Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie,
-Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej,
-Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym.  W rozgrywkach padły następujące wyniki.

ZSD Jordanów - ZS Witosa Sucha B. 4:13  (0:9)

ZSK Jordanów-  ZSO Sucha B. 7:32  (3:20)

ZS Witosa Sucha B.  -  ZSO Sucha B. 6:20  (2:12)

ZSD Jordanów - ZSK Jordanów 23:7  (11:2)

ZS Witosa Sucha B. - ZSK Jordanów  10:10 po dogrywce 10:12

ZSO Sucha B - ZSD Jordanów 23:8  (4:8)

Po podliczeniu okazało się, że 3 drużyny mają taką samą ilość punktów, dlatego o ostatecznej kolejności, zadecydowała różnica koszy zdobytych do straconych.

I tak czwarte miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, a trzecie zespołowi ze Szkoły im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie.

Wicemistrzyniami zostały uczennice z suskiego Witosa, a triumfatorkami powiatowego turnieju w koszykówce dziewcząt, zostały zawodniczki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej.

Bez wątpienia na końcową klasyfikację rozgrywek, miała wpływ sytuacja która miała miejsce w ostatnim meczu turnieju, pomiędzy ZSO Sucha B, a ZSD Jordanów. Gdy drużyna z Jordanowa prowadziła już 8 do 2 i wydawało się, że pewnie zmierza po mistrzostwo, kontuzję odniosła jedna z jordanowskich zawodniczek. W efekcie tego, zespół z Jordanowa do końca meczu nie zdobył już żadnego punku i przegrał spotkanie 8 do 23.

Tytuł MVP oraz najskuteczniejszą zawodniczką zawodów została Zyzańska Aleksandra.