Dodano dnia 14.11.2017, 19:18
XVI Powiatowe Dyktando Ortograficzne
Uczestnicy tegorocznego dyktanda musieli się zmierzyć z nie lada wyzwaniem. Przygotowane przez dr Ewę Biłas–Pleszak z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach teksty były naprawdę trudne.
Ten dla najmłodszych traktował na przykład o żarłocznym żółwiu i dylematach związanych z jego dietą oraz tym czy mogą się na nią składać: "Rzeżucha, rzęsa i żółte grzybienie. Gupiki, małże, a może morzypły? Szczeżuje, bukszpan czy zwyczajne tuje?".

Przytoczony cytat jest oczywiście tylko fragmentem konkursowego tekstu z XVI Powiatowego Dyktanda Ortograficznego, które przeprowadzone zostało 10 listopada 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Suchej Beskidzkiej.

W konkursie wzięło udział 18 uczestników w kategorii dziecięcej i 13 w kategorii młodzieżowej. Ich pisemną prace oceniała komisja konkursowa pracująca w składzie: dr Ewa Biłas-Pleszak – Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, (przewodnicząca komisji), dr Mariusz Pleszak – III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach, mgr Małgorzata Skawińska – Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Suchej Beskidzkiej, mgr  Bernadeta Ewa Kot  – Liceum Ogólnokształcące nr 1w Suchej Beskidzkiej.
Po sprawdzeniu wszystkich prac komisja wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:

W kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe):
I miejsce – Wiktor Kostka – SP w Sidzinie
II miejsce – Maja Kwaśniewska – SP 1 ZS w Makowie Podhalańskim
III miejsce – Marta Dyduch – SP nr 1 w Suchej Beskidzkiej

W kategorii młodzieżowej (klasy gimnazjalne i szkoły średnie):
I miejsce – Aleksandra Pindel – Gimnazjum, SP w Łętowni
II miejsce – Tomasz Bury – ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej
III miejsce – Aleksandra Ślusarz – LO nr 1 w Suchej Beskidzkiej

Wicestarosta Zbigniew Hutniczak wręczając nagrody laureatom,  pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Podziękowania skierował także do opiekunów i organizatorów.
Głównym organizatorem Powiatowego Dyktanda był Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie przy współpracy z Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Suchej Beskidzkiej i Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image