Stryszawa
Stryszawa
0

1 czerwca 2017r. o godz. 10.00 uczniowie Gimnazjum nr 2 w Lachowicach podjęli, wraz z innymi uczniami z całej Polski, próbę bicia rekordu czytania w jednym momencie.

Stryszawa
0

Po tym jak o pomoc w pilnowaniu zabytkowego, drewnianego kościoła w Lachowicach poprosił sołtys Grzegorz Krawczyk, sprawą zainteresowały się ogólnokrajowe media. Sprawa jest o tyle poważna, że w krótkim czasie, bo od lutego, spłonęły w okolicy już trzy drewniane budynki, a kościół jest jednym z najcenniejszych zabytków w regionie.

Stryszawa
0

Nowy film Grupy Artystycznej ,,Synapsy′′ pt.,,Najpierw to wyrzeźbiłem krówkę...′′ opowiada historię Stanisława Sikory - rzeźbiarza i medaliera ze Stryszawy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych filmem 18.06.2017 (niedziela) do remizy OSP Stryszawa.

Stryszawa
10

Gmina Stryszawa została nagrodzona statuetką ekoLidera 2017 wśród gmin wiejskich za realizację zadań z zakresu Ochrony Środowiska. Gala wręczenia statuetek odbyła się 2 czerwca, a nagrodę odbierał wójt Rafał Lasek.

Stryszawa
1

W miniony weekend na terenie powiatu suskiego odbyło się wiele pikników i wydarzeń skierowanych do dzieci, jednak największym z nich było stryszawskie XXI Święto Zabawki Ludowej. Podczas drugiego dnia, publiczność zebrana na terenie Klubu Sportowego Jałowiec na pewno zmokła, jednak jak przyznają mieszkańcy gminy – to już taka tradycja.

Stryszawa
4

Za nami pierwszy dzień XXI Święta Zabawki Ludowej w Stryszawie. Zapraszamy na mini fotorelację z wydarzenia.

Stryszawa
5

Anna Pituła w minionym roku obchodziła jubileusz 10-lecia pracy scenicznej. Od jedenastu lat prowadzi Święto Zabawki Ludowej, które odbywa się w Stryszawie. Nie inaczej będzie w tym roku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które podczas dwóch dni trwania wydarzenia sprawią, że na długo zapamiętamy ten czerwcowy weekend.

Stryszawa
0

W najbliższą niedzielę (14 maja) w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Krzeszowie o godz. 15:30 odbędzie się koncert w ramach IX Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Stryszawa
1

Strażacy z OSP Kuków w minioną niedzielę mieli wiele powodów do świętowania. Pierwszy z nich i chyba najważniejszy to uroczyste poświęcenie nowo zakupionego samochodu gaśniczego. W wydarzeniu udział wzięli między innymi senator Andrzej Pająk, poseł RP Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka oraz Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Stanisław Nowak. Uroczystość połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Stryszawa
0

Zarząd OSP w Kukowie oraz Prezes Zarządu ZOSP RP w Stryszawie serdecznie zapraszają na gminne obchody Dnia Strażaka 30 kwietnia, podczas których poświęcony zostanie nowy pojazd gaśniczy. Po oficjalnych uroczystościach zaplanowano festyn