Stryszawa
Stryszawa
0

Zarząd OSP w Kukowie oraz Prezes Zarządu ZOSP RP w Stryszawie serdecznie zapraszają na gminne obchody Dnia Strażaka 30 kwietnia, podczas których poświęcony zostanie nowy pojazd gaśniczy. Po oficjalnych uroczystościach zaplanowano festyn

Stryszawa
15

Już po raz czwarty z kościoła w Lachowicach przez Jasną Górkę do Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie wyruszyła pielgrzymka w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Z każdym rokiem udział bierze coraz więcej osób, mimo iż pogoda bywa bardzo niesprzyjająca nocnym wędrówkom.

Stryszawa
0

W Stryszawie nie brakuje zabytków drewnianych, które są wspaniałą pamiątką i symbolem minionych czasów. Jednak ich renowacja i utrzymanie wymagają ogromnych nakładów finansowych. Gmina pozyskała środki na przywrócenie dawnego blasku budynkowi gospodarczemu dawnej Leśniczówki, który znajduje się obecnie na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. Jaką funkcję pełnić ma ten budynek?

Stryszawa
0

W sierpniu 2016 roku informowaliśmy o tym, iż przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie powstanie nowoczesna Hala Sportowa. W lutym ruszyły prace mające na celu realizację zadania. Gmina uzyskała na ten cel dotację w wysokości 1 900 000 złotych.

Stryszawa
0

Od września w życie wchodzi ustawa likwidująca gimnazja. Rada Gminy Stryszawa podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe.

Stryszawa
0

Panie w wieku od 50 do 69 lat mają zaproszenie do Ośrodka zdrowia w Stryszawie na badanie mammografem. Wykonanie takich badań jest bardzo ważne dla kobiet, ponieważ pozwala wcześnie zareagować i zadbać o zdrowie. Zbadaj się i zyskaj spokój!

Stryszawa
1

Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie zorganizował Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. W tegorocznych rozgrywkach szachowych, które odbyły się 8 lutego ostatecznie wzięło udział 19 osób.

Stryszawa
0
W niedzielę 22 stycznia w Remizie OSP w Lachowicach odbył się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK  w wykonaniu rockowego zespołu, skład którego tworzą między innymi perkusista Witkor Kierzkowski, były członek Skaldów oraz mieszkaniec Suchej Beskidzkiej, Marcin Leśniakiewicz. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie.
Stryszawa
0

Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej to już tradycja w Gminie Stryszawa. Była to okazja do świętowania kolejnego roku działalności orkiestry, która działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie. W tym roku był to okrągły jubileusz 20- lecia. Wydarzenie miało miejsce w OSP Kuków.

Stryszawa
0

Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają 15 stycznia do OSP Kuków na Koncert Noworoczny.