Stryszawa
Stryszawa
0

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lachowicach oraz Koło Modelarskie w Lachowicach zapraszają na FESTIWAL NAUKI, który odbędzie się 30 września od godz. 9 do 19.

Stryszawa
3

Zgodnie z dokumentami z Muzeum, o którym wcześniej wspomniał Paweł Bieleń „nasz” Jan Siwiec urodził się 6 grudnia 1903 roku w miejscowości Stryszawa w powiecie żywieckim. W ewidencji jest adnotacja, że miał żonę i 1 dziecko, z zawodu był górnikiem. Jego żona miała na imię Wanda. Służbę wojskową rozpoczął w X 1920 roku, jako ochotnik zgłosił się do 53. Pułku Piechoty Armii Polskiej. W maju 1921 roku jako ochotnik brał udział w Powstaniu Śląski, zdemobilizowany w lipcu tego samego roku. We wrześniu 1921 został wcielony do 48. Pułku Piechoty. W trakcie służby, w lipcu 1925 roku, awansowany na kaprala. W grudniu 1925 roku przeniesiony do rezerwy. Poszukiwana jest rodzina Jana Siwca.

Stryszawa
2

Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie wystartowała właśnie z rewelacyjną akcją. Uczą mieszkańców jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Druhowie odwiedzają wyznaczone osiedla, tak aby każdy miał równe szanse, aby wziąć udział w szkoleniu.

Stryszawa
0

W miniony weekend w Krzeszowie pożegnano lato wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Nie zabrakło atrakcji dla dużych i małych, a wydarzenie poprowadziła Anna Pituła.

Stryszawa
0

W minioną niedzielę Gmina Stryszawa obchodziła po raz siedemnasty swoje gminne dożynki, których w tym roku gospodarzami były sołectwa Hucisko i Pewelka.

Stryszawa
3

O prawdziwym sukcesie może mówić Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie, która była organizatorem niedzielnych zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W wydarzeniu wzięło udział aż 24 drużyny, a w nich 113 zawodników!

Stryszawa
0

Jak co roku w Stryszawie Górnej świętowano w parafii święto św. Anny. Z tej okazji tradycyjnie odbyło się Zbójowanie pod Jałowcem. Plac przy OSP Stryszawa wypełnił się po brzegi mieszkańcami gminy, a ze sceny poza Kapelą spod Jałowca dobiegały dźwięki muzyki włoskiej w wykonaniu zespołu „A Tu Per Tu”.

Stryszawa
3

Gmina Stryszawa pozyskała środki na przywrócenie dawnego blasku budynkowi gospodarczemu dawnej Leśniczówki, który zlokalizowany jest na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. Oprócz nowego wyglądu będzie pełnił nową funkcję, a korzystać z niego będą mogli mieszkańcy gminy.

Stryszawa
0

Od wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie można podziwiać wystawę rysunków belgijskiego artysty malarza Stana Mauritsa. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia.

Stryszawa
0

Na kierowców podróżujących w kierunku Stryszawa – Roztoki czekają utrudnienia związane z remontem nawierzchni. Prace spowodowane są koniecznością poprawy remontu z 2016 roku.