Stryszawa
Stryszawa
3

O prawdziwym sukcesie może mówić Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie, która była organizatorem niedzielnych zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W wydarzeniu wzięło udział aż 24 drużyny, a w nich 113 zawodników!

Stryszawa
0

Jak co roku w Stryszawie Górnej świętowano w parafii święto św. Anny. Z tej okazji tradycyjnie odbyło się Zbójowanie pod Jałowcem. Plac przy OSP Stryszawa wypełnił się po brzegi mieszkańcami gminy, a ze sceny poza Kapelą spod Jałowca dobiegały dźwięki muzyki włoskiej w wykonaniu zespołu „A Tu Per Tu”.

Stryszawa
3

Gmina Stryszawa pozyskała środki na przywrócenie dawnego blasku budynkowi gospodarczemu dawnej Leśniczówki, który zlokalizowany jest na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. Oprócz nowego wyglądu będzie pełnił nową funkcję, a korzystać z niego będą mogli mieszkańcy gminy.

Stryszawa
0

Od wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie można podziwiać wystawę rysunków belgijskiego artysty malarza Stana Mauritsa. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia.

Stryszawa
0

Na kierowców podróżujących w kierunku Stryszawa – Roztoki czekają utrudnienia związane z remontem nawierzchni. Prace spowodowane są koniecznością poprawy remontu z 2016 roku.

Stryszawa
0

To, co wyróżnia poszczególne regiony i jest dla nich charakterystyczne swój początek ma w domach i przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. W Stryszawie po raz kolejny odbył się Jarmark Twórczości Ludowej, zorganizowany przy Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała, jednak fanów rękodzielnictwa to nie zraziło.

Stryszawa
0

1 czerwca 2017r. o godz. 10.00 uczniowie Gimnazjum nr 2 w Lachowicach podjęli, wraz z innymi uczniami z całej Polski, próbę bicia rekordu czytania w jednym momencie.

Stryszawa
0

Po tym jak o pomoc w pilnowaniu zabytkowego, drewnianego kościoła w Lachowicach poprosił sołtys Grzegorz Krawczyk, sprawą zainteresowały się ogólnokrajowe media. Sprawa jest o tyle poważna, że w krótkim czasie, bo od lutego, spłonęły w okolicy już trzy drewniane budynki, a kościół jest jednym z najcenniejszych zabytków w regionie.

Stryszawa
0

Nowy film Grupy Artystycznej ,,Synapsy′′ pt.,,Najpierw to wyrzeźbiłem krówkę...′′ opowiada historię Stanisława Sikory - rzeźbiarza i medaliera ze Stryszawy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych filmem 18.06.2017 (niedziela) do remizy OSP Stryszawa.

Stryszawa
10

Gmina Stryszawa została nagrodzona statuetką ekoLidera 2017 wśród gmin wiejskich za realizację zadań z zakresu Ochrony Środowiska. Gala wręczenia statuetek odbyła się 2 czerwca, a nagrodę odbierał wójt Rafał Lasek.