Stryszawa
Stryszawa
4

W Stryszawie zakończono prace polegające na remoncie zabytkowego budynku usytuowanego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Rezultat prac, radni oraz goście mogli podziwiać podczas Sesji Rady Gminy Stryszawa, która wyjątkowo odbyła się w tym właśnie budynku.

Stryszawa
1

„Co ma być to będzie..” to trzecia, ostatnia część Tryptyku Stryszawskiego. Zapraszamy na premierę do remizy OSP Stryszawa 3 grudnia o godz. 17.00.

Stryszawa
4

Mieszkańcy Kukowa w gminie Stryszawa, w niedzielne popołudnie wybrali nowego sołtysa. Po 21 latach Krzysztofa Miklusiaka zastąpi Rafał Dyduch.

Stryszawa
4

Wójt Gminy Stryszawa zaprasza wszystkich mieszkańców sołectwa Kuków na zebranie, które odbędzie się 19 listopada (niedziela) o godz. 16, w remizie OSP.

Stryszawa
0
Na początku listopada br. oddano do użytku nowy most w ciągu drogi powiatowej Zawoja – Przysłop - Stryszawa na potoku Hucisko w Stryszawie. Inwestycję o wartości ponad 880 000 zł zrealizowano dzięki pozyskaniu przez powiat dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w kwocie 440 000 zł. Pozostałą sumę (440 000 zł) pokryto z budżetu powiatu.
Stryszawa
0

Grupa dzieci i młodzieży z Ułan-Ude w Buriacji na Syberii 27 października odwiedziła Urząd Gminy Stryszawa, gdzie została powitana przez Wójta Gminy Rafała Laska. Goście koncertowali również w Beskidzkim Raju oraz spotkali się z młodzieżą w szkole.

Stryszawa
0

W Stryszawie Górnej, obok cmentarza ruszyła budowa nowego parkingu, który ma zapewnić komfort podczas np. Wszystkich Świętych kiedy o wolne miejsce do pozostawienia swojego pojazdu jest bardzo ciężko.

Stryszawa
0

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lachowicach oraz Koło Modelarskie w Lachowicach zapraszają na FESTIWAL NAUKI, który odbędzie się 30 września od godz. 9 do 19.

Stryszawa
3

Zgodnie z dokumentami z Muzeum, o którym wcześniej wspomniał Paweł Bieleń „nasz” Jan Siwiec urodził się 6 grudnia 1903 roku w miejscowości Stryszawa w powiecie żywieckim. W ewidencji jest adnotacja, że miał żonę i 1 dziecko, z zawodu był górnikiem. Jego żona miała na imię Wanda. Służbę wojskową rozpoczął w X 1920 roku, jako ochotnik zgłosił się do 53. Pułku Piechoty Armii Polskiej. W maju 1921 roku jako ochotnik brał udział w Powstaniu Śląski, zdemobilizowany w lipcu tego samego roku. We wrześniu 1921 został wcielony do 48. Pułku Piechoty. W trakcie służby, w lipcu 1925 roku, awansowany na kaprala. W grudniu 1925 roku przeniesiony do rezerwy. Poszukiwana jest rodzina Jana Siwca.

Stryszawa
2

Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie wystartowała właśnie z rewelacyjną akcją. Uczą mieszkańców jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Druhowie odwiedzają wyznaczone osiedla, tak aby każdy miał równe szanse, aby wziąć udział w szkoleniu.