Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka
0

Każdy z nas wie, że wiedza zdobyta poprzez doświadczenie dłużej pozostaje w naszej pamięci niż ta czysto teoretyczna. Wiedzą o tym również nauczyciele z Suchej Beskidzkiej, którzy w trakcie kształcenia swoich podopiecznych na etapie podstawowym i gimnazjalnym starają się zapewnić uczniom kontakt z „żywą nauką”. Od roku szkolnego 2017/2018 będą mieli ku temu dużo lepsze warunki, a wszystko za sprawą projektu „Inwestycja w edukację – bramą do sukcesu” w Gminie Sucha Beskidzka, współfinansowanego z budżetu gminy i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Sucha Beskidzka
0

W sobotę na suskim Rynku, odbędzie się festyn zorganizowany przez strażaków z OSP Sucha Beskidzka-Miasto.

Sucha Beskidzka
1

Memoriał Henryka Łasaka to najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce, od lat zaliczany jest do najważniejszych punktów w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Na linii startowej w Suchej Beskidzkiej każdego roku spotykają się kolarze światowej klasy, zarówno utytułowani, reprezentujący różne państwa i renomowane ekipy, jak i młodzi zawodnicy, którzy mają w dorobku medale mistrzów świata i europy. Tegoroczna edycja Memoriału odbędzie się w sobotę 12 sierpnia. W kolarskim miasteczku na rynku w Suchej Beskidzkiej, gdzie po raz 19 – ty rozstrzygną się losy międzynarodowego wyścigu,  sportowców dopingować będą kibice i fani wyścigów rowerowych z całej Polski.

Sucha Beskidzka
19

1 sierpnia punktualnie o godzinie 17 w całym kraju rozbrzmiały syreny, a ludzie na minute zostawili swoje codzienne obowiązki i przystanęli w zadumie. Wszystko, aby upamiętnić Powstanie Warszawskie i w ten sposób oddać hołd powstańcom. W Suchej Beskidzkiej organizatorami byli harcerze.

Sucha Beskidzka
4
W kasie Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej istnieje możliwość regulowania zobowiązań podatkowych i innych opłat urzędowych za pomocą kart płatniczych.
Sucha Beskidzka
1

Tegoroczne Emanacje wyróżnia spontaniczność i radość muzykowania, ponieważ bohaterami większości wydarzeń są młodzi artyści. Jak co roku do grona miejsc, w których odbywają się koncerty dołączyła Sucha Beskidzka. W piątek 21 lipca w sali rycerskiej można było wysłuchać wykonań Bacha i Beethovena Łukasza Długosza (flet) i Marcina Zdunika (wiolonczela).

Sucha Beskidzka
65

W piątek o godz. 21 po raz drugi zebrano się przed Sądem Rejonowym w Suchej Beskidzkiej, aby zaprotestować przeciw zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym przegłosowanym wczoraj w Sejmie. Dzisiaj tematem zajmowali się Senatorowie. Podobnie jak w pozostałych miastach w Polsce, w których odbyły się dzisiaj protesty, również w Suchej pojawiły się apele o weto prezydenta.

Sucha Beskidzka
58

Tak zwany „łańcuch światła” oświetlił dzisiaj wejście do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Wszystko za sprawą zorganizowanego w czwartkowy wieczór protestu przeciwko zmianom, które czekają Sądy w Polsce. Podobne protesty odbyły się w wielu miastach w całym kraju.

Sucha Beskidzka
1

Kapela Mała Ziemia Suska została po raz kolejny wyróżniona i doceniona przez muzyków reprezentujących folklor góralski z Podhala. Na zaproszenie zespołu „9 siył” zagrała podczas wyborów Nojśwarniyjsyj Gorolecki. To jednak nie koniec współpracy suskich muzyków z podhalańskimi.

Sucha Beskidzka
0

Już 21 lipca o godz. 18 w Sali Rycerskiej suskiego zamku wysłuchać można będzie koncertu w wykonaniu Łukasza Długosza (flet) i Marcina Zdunika (wiolonczela). Artyści dokonają prawykonania utworu Jerzego Bauera „Akwarela dla dwóch. Na flet, wiolonczelę i dla żartu", który po raz pierwszy zabrzmi właśnie w Suchej Beskidzkiej!