Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka
0
Burmistrz Miasta w imieniu Gminy Sucha Beskidzka, zawarł z Zarządem Województwa Małopolskiego umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą „Inwestycja w edukację – bramą do sukcesu w Gminie Sucha Beskidzka”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Sucha Beskidzka
9

Po długim weekendzie piesi i rowerzyści mogli spotkać się z utrudnieniami wzdłuch chodnika przy suskim pasażu handlowym. Wszystko za sprawą rozpoczętego właśnie remontu, którego finałem będzie piękny nowy deptak miejski.

Sucha Beskidzka
1

Ze stacji Chabówka wyruszył w sobotę specjalny skład retro, który zatrzymał się w Suchej Beskidzkiej, gdzie został przywitany przez mieszkańców i kapelę góralską, po czym wyruszył dalej do Żywca. Nie zabrakło okolicznościowych upominków oraz oczywiście doskonałej zabawy.

Sucha Beskidzka
0
W ostatni weekend zakończono pierwszy cykl warsztatów z ratownictwa wodnego w których uczestniczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka Miasto wraz ze słowacką partnerską jednostką DHZ Namestovo.
Sucha Beskidzka
0

Po raz drugi Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej zorganizował Piknik Rodzinny. W tegorocznej edycji wydarzenia atrakcji było dużo więcej. Była to również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu rodziców i dzieci na terenie szkoły i szansa na lepsze poznanie tej placówki.

Sucha Beskidzka
4

Moc kulturalnych wrażeń i wspaniała zabawa w malowniczej scenerii suskiego zamku – tak w skrócie można przedstawić tegoroczny program obchodów Dni Ziemi Suskiej. Największe wydarzenie kulturalne tego lata w Suchej Beskidzkiej zbliża się wielkimi krokami. Koncerty, pokazy, gra miejska, widowiskowa gala operetkowa, występ Marcina Dańca i wspólne gotowanie w parku zamkowym - to tylko niektóre atrakcje z długiej listy imprez organizowanych w ramach Dni Ziemi Suskiej 2017, które trwać będą przez dwa dni od soboty do niedzieli 24 – 25 czerwca.

Sucha Beskidzka
0
W październiku ubiegłego roku miasto kupiło działkę pod  budowę platformy widokowej. Teraz zakupiono grunt przeznaczony na dojście do niej.
Sucha Beskidzka
0
Już od niedzieli pociągi z Krakowa do Zakopanego pojadą krócej o 15 minut. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały i włączyły do ruchu łącznicę w Suchej Beskidzkiej. Inwestycja warta 36 milionów złotych zapewni lepszy przejazd pociągów ale także większą wygodę dla pasażerów – w ramach inwestycji na linii wybudowany został nowy przystanek dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
Sucha Beskidzka
0
29 maja w Miejskim Przedszkolu Samorządowym w Suchej Beskidzkiej odbyły się warsztaty pt. „Astra inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka” organizowane przez panią Sylwię Balcerak- przedstawicielkę wiodącej marki na rynku polskim produkującej materiały plastyczne.
Sucha Beskidzka
1
Z uwagi na zły stan techniczny oranżerii w Zespole Zamkowo-Parkowym w Suchej Beskidzkiej, Burmistrz Miasta zlecił firmie KB-PROJEKTY KONSTRUKCYJNE Sp. z o.o. z Krakowa wykonanie ekspertyzy stanu technicznego oraz opracowanie projektu budowlanego prac zabezpieczających dla tego obiektu.