Zawoja
Zawoja
0

W minionym tygodniu w masywie Babiej Góry odbyła się część zimowa kursu instruktorskiego GOPR. Jak dobrze są wyszkoleni ratownicy niosący pomoc w naszym regionie, przekonaliśmy się niejednokrotnie. Babia Góra znana z trudnych warunków w zimie jest wyzwaniem nie tylko dla turystów ale również dla GOPRu.

Zawoja
1

Urząd Gminy Zawoja informuje, że w 2017 roku zabezpieczaniem zwłok zwierzęcych, całodobową opieką weterynaryjną w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt oraz przyjmowaniem informacji o bezdomnych zwierzętach na terenie gminy zajmuje się Gabinet Weterynaryjny w Zawoi 2096, pod nr tel. 33 8775 050 lub 602 192 467.

Zawoja
0

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 13 stycznia 2017 r. o godz. 18.30 w Sali Narad Urzędu Gminy Zawoja. Warsztaty diagnostyczno-projektowe odbędą się – 14 stycznia 2017 od 8:30 do 13:00 w Sali Narad Urzędu Gminy Zawoja

Zawoja
0

Centrala Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku 4 stycznia otrzymała zgłoszenie o zbłądzeniu dwójki turystów, którzy całą noc spędzili w górach i nad ranem nie byli w stanie kontynuować wycieczki. Szli z Rycerzowej, a noc spędzili na Beskidzie, skąd ostatni raz kontaktowali się z ratownikami.

Zawoja
0

W Babiogórskim Centrum Kultury miniony rok zakończono w teatralny sposób. W ramach projektu "Kulturalny Bus" realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Kult Art z Zawoi wystawiono „Liryczne stacyjki”.

Zawoja
2
We czwartek 29 grudnia ratownicy GOPR ze stacji na Markowych Szczawinach, w godzinach popołudniowo-wieczornych, w bardzo trudnych warunkach (świeży opad śniegu, bardzo silny wiatr, ograniczona widoczność) wyruszyli na pomoc turystkom, znajdującym się w rejonie "Kościółków".
Zawoja
3

Jak co roku wszystkim tym, którzy wybierają się w okolicę Babiej Góry świętować początek Nowego Roku przypominamy, że na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ ODPALANIA FAJERWERKÓW!

Zawoja
0

Na ten moment czekali zarówno mieszkańcy, jak i goście odwiedzający Zawoję. Od 23 grudnia będzie można korzystać z lodowiska „Biały Orlik” w Zawoi Wilcznej.

Zawoja
0

Babiogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci wraz z ich opiekunami na pokaz bajek z dawnych lat!

Zawoja
1

Mamy rewelacyjną informację dla miłośników narciarstwa. Już w tą sobotę ruszy kolejka na Mosornym Groniu!