Zawoja
Zawoja
2

Już w najbliższą sobotę 24 czerwca warto wybrać się do Zawoi i skorzystać z przejazdu koleją linową na Mosornym Groniu. Specjalnie z okazji rozpoczynającego się sezonu letniego PLK Mosorny Groń przygotowało dla gości specjalną ofertę: 50% zniżki na przejazdy kolejka linową!

Zawoja
0

Warunki na szlakach prowadzących na szczyt Babiej Góry są aktualnie idealne. Dopisuje rewelacyjna pogoda i widoczność jest bardzo dobra. Jednak na turystów czeka niespodzianka od 22 czerwca. W związku z remontem drogi na odcinku Zawoja Markowa – Średni Bór – Markowe Szczawiny oraz dróg bocznych w okolicy szlabanu pod Średnim Borem wystąpią utrudnienia w korzystaniu z przejazdu oraz przejścia. Na terenie BgPN wolno poruszać się tylko znakowanymi szlakami turystycznymi.

Zawoja
0

Bardzo dobrą wiadomość uzyskali samorządowcy z Gminy Zawoja oraz pracownicy i rodzice uczniów szkoły w Skawicy. Decyzją Pani Premier Beaty Szydło Gmina Zawoja otrzymała kwotę 791 983,00 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na rozbudowę szkoły w Skawicy.

Zawoja
2

Zapraszamy na I Charytatywny Rajd Rodzinny w Zawoi, który odbędzie się 18 czerwca 2017 od godz. 12:00. Głównym celem rajdu jest nagłośnienie problemu autyzmu oraz pozyskanie funduszy na terapię dzieci nim dotkniętych.

Zawoja
0

Zapraszamy na trzecią edycję Skowronkowego Jarzminu. Część koncertowa zaczyna się w piątek! to oddolna i niezależna inicjatywa, która czerpie z idei ruchów hippiesowskich lat 60′. Festiwal powstał celem promowania postaw twórczych w różnorodnych formach, tolerancji, wzajemnego zrozumienia oraz zacieśniania więzi człowieka z naturą. Od 16 do 18 czerwca u podnóża Babiej Góry odbędzie się trzecia już edycja tego festiwalu.

Zawoja
4

Dobra wiadomość dla miłośników Zawoi i Babiej Góry. Urząd Gminy Zawoja oraz Polskie Koleje wypracowały porozumienie na mocy którego Kolej Linowa „Mosorny Groń” ruszyła 29 kwietnia 2017r. W dniach od 29 kwietnia do 7 maja br. kolej linowa czynna będzie codziennie w godzinach 10.00 – 19.00.

Zawoja
0

W minioną niedzielę w Babiogórskim Centrum Kultury odbył się spektakl dla dzieci „Mapa Marzeń”, podczas którego dzieci wraz z aktorami poszukiwali skarbu, który spełnia marzenia i sprawia, że ludzie są szczęśliwi. Fantastyczna inicjatywa Klubu Odlotowych Mam sprawiła, że dzieciom ciężko było zakończyć zabawę.

Zawoja
0

Babiogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci 30 kwietnia (niedziela) o godz. 12 na niezwykły spektakl teatralny "Mapa Marzeń" w wykonaniu teatru KULTURESKA, który zostanie planowo wystawiony za zawojskim rynku. W razie złej pogody przeniesiony zostanie do sali widowiskowej BCK.

Zawoja
1

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoi informuje, że jest możliwość odbycia praktyk studenckich w Świetlicach Środowiskowych działających w Zawoi oraz w Skawicy.

Zawoja
6

Szczęśliwy finał miała niedzielna akcja ratowników GOPR. Na szlakach Babiej Góry poszukiwali trójki turystów (wśród nich było dziecko), którzy wezwali pomoc ponieważ nie umieli znaleźć drogi do schroniska.