Zawoja
Zawoja
1

Na szlakach prowadzących na szczyt Babiej Góry panują trudne warunki dla turystów. Błyskawiczna zmiana pogody może zaskoczyć nawet wprawionego amatora górskich wspinaczek. Ratownicy GOPR w weekend pomagali turyście, który nie był w stanie samodzielnie powrócić ze szczytu do schroniska.

Zawoja
0

Zbliża się grudzień i czas obdarowywania innych prezentami. W naszej ukochanej Zawoi jest grupa dzieci, których pasją jest bieganie, ale Mikołaj nie zawsze jest w stanie spełnić ich marzenia … Wy, nasza rodzina biegaczy możecie mu pomóc! O czym marzą dzieci? Przeczytacie w ich listach. Zostań Mikołajem i podaruj odrobinę radości małym sportowcom z Zawoi

Zawoja
0

Co roku liczba turystów odwiedzających Zawoje zwiększa się sukcesywnie. Jest to główny powód kolejnych inwestycji, o dofinansowanie których starają się zarówno samorządowcy, jak również przedsiębiorcy z terenu gminy. We wrześniu Ministerstwo Środowiska zatwierdziło listę rankingową projektów. Na liście znalazł się także projekt złożony w czerwcu 2017 r przez Gminę Zawoja pn. „Babiogórskie Ścieżki”.

Zawoja
0

Po raz kolejny Kub Aktywnych Mam oraz Babiogórskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich na Pchli Targ, który odbędzie się 18 listopada w Zawoi.

Zawoja
2

Przyroda jest najlepszą nauczycielką – takie motto przyświeca wszystkim pasjonatom oraz nauczycielom i edukatorom, którzy wiedzą jak z wiedzy otaczającej nas natury korzystać. W październiku Babiogórski Park Narodowy zorganizował warsztaty dla osób zajmujących się edukacją przyrodniczą i nauczycieli „Edukacja dla przyrody pogranicza”.

Zawoja
4

W taką pogodę jak dzisiejsza, wydawać mogłoby się, że nikomu nie trzeba przypominać o tym, jak niebezpieczne jest teraz wychodzenie na Babią Górę. Niestety, okazuje się, że ratownicy GOPR nie mieli spokojnej niedzieli. 8 turystek z Warszawy utknęło na szlaku prowadzącym na Babią Górę.

Zawoja
0

W miniony weekend na terenie Stadionu Sportowego w Zawoi Centrum odbył się Piknik Rodzinny połączony z połączony z Dniem Edukacji dla Bezpieczeństwa i Profilaktyki.

Zawoja
0

Wyjątkowe kobiety w niecodziennych strojach wspólnie zdobyły Babią Górę. W miniony weekend w Zawoi odbył się „Sabat Czarownic”, podczas którego spotkały się kobiety z województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i mazowieckiego, aby odkrywać uroki Zawoi.

Zawoja
3

Szkoła im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum bierze udział w konkursie, organizowanym przez sklep Empik, w którym nagrodą główną będzie tysiąc książek przeznaczonych dla szkolnej biblioteki.

Zawoja
0
Kiedy umiera najukochańszy Człowiek, ma się ochotę: po pierwsze, żeby życie się skończyło, a po drugie, kiedy już okazuje się, że świat jednak nadal (dużo gorzej, ale jednak) funkcjonuje, zniszczyć wszystko, co Tego Człowieka przypomina. Bo to za bardzo boli.