Zawoja
Zawoja
6

Kolejna Gmina w powiecie suskim uporała się już z przygotowaniem projektu dostosowania sieci szkół do zmian, które wprowadza reforma szkolnictwa. W Zawoi od września zostanie pięć szkół podstawowych ośmioletnich i jedna szkoła, do której dzieci będą uczęszczać przez trzy lata.

Zawoja
0

Klub HFK BCK Babia Góra zorganizował w Zespole Szkół w Zawoi Centrum akcję krwiodawstwa. W sumie w ciągu kilku godzin zebrano 17,5 litra krwi niezbędnej, aby uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

Zawoja
0

W minionym tygodniu mieszkańców Zawoi zelektryzowała informacja, że zatrzymano autobus szkolny, którego kierowca pracował, mimo iż miał nogę w gipsie, a pojazdy tego przewoźnika były niesprawne technicznie. Dyrekcja szkoły w Zawoi Wilcznej informuje, że od 6 marca dzieci do szkoły będzie dowoził i odbierał nowy przewoźnik.

Zawoja
0

Już po raz czwarty w Zawoi centrum odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej. Zapraszamy wszystkich już 4-5 marca!

Zawoja
0
25 lutego zapraszamy do Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi Centrum na maraton filmowy. Startujemy o godzinie 18:00.
Wyświetlone zostaną trzy filmy: "Więzień labiryntu", "Prestiż" oraz "Niewidzialny". Zostaniecie uwięzieni przez kadry na długie godziny... i na pewno nie pożałujecie!
Zawoja
0

23 lutego w auli Zespołu Szkół w Zawoi Centrum odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Na wydarzenie zaprasza Klub HDK BCK Babia Góra przy UG Zawoja.

Zawoja
1

Pod Babią Górą będzie kolejna atrakcja dla turystów i mieszkańców, którzy odpoczywając stawiają na aktywność fizyczną. Przez malownicze i atrakcyjne turystycznie tereny Zawoi wprost do słowackiej gminy Orawska Polhora poprowadzi 60 km tras rowerowych. Dofinansowanie na ten cel zostało oficjalnie potwierdzone. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach transgranicznego programu Interreg Polska-Słowacja.

Zawoja
0

Zbliża się weekend, a niektórzy skuszeni piękna aurą, która rozpieszczała nas w ciągu mijającego tygodnia, planują wycieczki szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego. Pamiętajmy jednak, że na Babiej Górze do wiosny jeszcze daleko, a wejście na nią wymaga odpowiedniego sprzętu i przygotowania.

Zawoja
0

Na przełomie stycznia i lutego, 90 uczniów z klas III szkół podstawowych z Gminy Zawoja wzięło udział w zajęciach nauki jazdy na nartach organizowanych przez Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi.

Zawoja
0

Stok narciarski w Zawoi okazał się idealnym miejscem na zorganizowanie Charytatywnych Zawodów. W wydarzeniu mogli wziąć udział nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, ale również turyści, którzy licznie w minioną sobotę odwiedzali wyciągi narciarskie.