Zembrzyce
Zembrzyce
7

Mieszkańcy Marcówki mają możliwość sprawdzenia i wniesienia uwag do propozycji zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Do 7 sierpnia 2017 r. w Urzędzie Gminy (pok. nr 15) w godzinach od 11-tej do 14-tej wyłożono do publicznego wglądu projekt zmian.

Zembrzyce
7

Dni Gminy Zembrzyce upłynęły pod znakiem dobrej zabawy. Dopisała pogoda, dzięki czemu w wydarzenie wzięli udział nie tylko wielu mieszkańców naszej gminy, ale również gości z poza jej terenu. Dla wszystkich przygotowane zostały liczne atrakcje m. in.: przejazd ciuchcią w koło Zembrzyc, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, malowanie twarzy oraz zabawy z animatorem, pokazy kulinarne, fotobudka, a także zagroda harnasia oraz stoiska z tradycyjnymi potrawami.

Zembrzyce
0

Jak co roku, w sezonie letnim w gminach organizowane są konkursy na najpiękniejszy ogród przydomowy. W Zembrzycach w tym roku nagrodzono Państwa Józefa i Teresę Wójciga oraz Panią Teresę Turchan.

Zembrzyce
3

W środę w Zembrzycach odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków do nowego samochodu dla strażaków-ochotników.

Zembrzyce
1

Od najbliższej środy do 12 lipca zamknięty będzie most przy drodze gminnej „Dąbrowy” w Marcówce (przy budynku byłej straży). Utrudnienie spowodowane jest planowanym przeprowadzeniem gruntownego remontu.

Zembrzyce
0

Zarząd Województwa Małopolskiego  zdecydował o przyznaniu dofinansowania do projektu Gminy Zembrzyce pn. „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji w szkołach w Gminie Zembrzyce” w ramach Poddziałanie 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne RPO WM (wartość dofinansowania 906 734,56 zł.).

Zembrzyce
10

Każda gmina w kraju aktualnie przygotowuje się do najnowszej reformy szkolnictwa. Wymaga to miejscami nie lada gimnastyki ze strony samorządowców, a i tak w większości ktoś zostanie nieusatysfakcjonowany. W Zembrzycach podczas minionej sesji Rady Gminy przyjęto uchwałą, że zostaną cztery szkoły podstawowe, w których uczyć się będą dzieci do ukończenia 8 klasy.

Zembrzyce
32

W minionym roku rozpoczęto stopniowe napełnianie zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Teraz dowiadujemy się od wojewody małopolskiego, że oficjalne otwarcie nastąpić ma w najbliższym czasie. Wszystko zależy od tego, kiedy premier Beata Szydło będzie miała czas, aby uczestniczyć w wydarzeniu.

Zembrzyce
3

Wójt Gminy Zembrzyce ogłasza otwarty nabór wniosków na udzielenie dotacji dla osób fizycznych zainteresowanych modernizacją starej kotłowni węglowej o niskiej sprawności ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” w roku 2017 oraz środków Gminy Zembrzyce. Planowany wkład własny gminy jako dodatkowa dotacja wyniesie 3.000 zł.

Zembrzyce
4

Od najbliższego piątku (20 stycznia) w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach będzie można odebrać album „KANADA…czyli zembrzycka lekcja historii”. Bezpłatny egzemplarz przysługuje mieszkańcom miejscowości Zembrzyc.