Zembrzyce
Zembrzyce
1

Wójt Gminy Zembrzyce ogłasza otwarty nabór wniosków na udzielenie dotacji dla osób fizycznych zainteresowanych modernizacją starej kotłowni węglowej o niskiej sprawności ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” w roku 2017 oraz środków Gminy Zembrzyce. Planowany wkład własny gminy jako dodatkowa dotacja wyniesie 3.000 zł.

Zembrzyce
4

Od najbliższego piątku (20 stycznia) w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach będzie można odebrać album „KANADA…czyli zembrzycka lekcja historii”. Bezpłatny egzemplarz przysługuje mieszkańcom miejscowości Zembrzyc.

Zembrzyce
2

Wójt Gminy Zembrzyce – Łukasz Palarski, podjął decyzję o przywróceniu całonocnego oświetlenia dróg we wszystkich miejscowościach na terenie Gminy Zembrzyce.

Zembrzyce
1
W minioną sobotę, trzeciego grudnia, leżące w powiecie suskim Zembrzyce odwiedziła kawalkada samochodów rajdowych. W zawodach Rajdy24 Cup, czyli piątej rundzie cyklu SJS MaxiOes7, wzięło udział blisko pięćdziesiąt załóg rajdowych. Rywalizacja toczyła się na zmiennej nawierzchni, która nie ułatwiała walki z konkurentami.
Zembrzyce
1

50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to niecodzienna rocznica. 10 par z gminy Zembrzyce w czwartek 1 grudnia świętowało Złote Gody.

Zembrzyce
3
Znaczna część prac związanych z remontem drogi powiatowej do Marcówki została już wykonana. Kierowcy mogą już jeździć nową nawierzchnią.
Zembrzyce
5
Na ostatniej Sesji Rady Gminy w Zembrzycach, która odbyła się 30 listopada, zatwierdzono m.in. uchwałę w sprawie stawek za wodę i odporowadzanie ścieków.
Zembrzyce
0
To będzie druga w tym roku edycja Rajdy24 Cup, ponownie przy okazji cyklu SJS MaxiOes7 i ponownie w powiecie suskim. Piąta i finałowa runda zmagań organizowanych przez Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie dzięki wielkiej uprzejmości wójta,  Łukasza Palarskiego, zawita do gminy Zembrzyce.
Zembrzyce
1

Dobra wiadomość dla mieszkańców Marcówki. W ramach prowadzonej inwestycji dodatkowo zostanie wybudowanie 680 m chodnika.

Zembrzyce
3

Na Sesji Rady Gminy Zembrzyce odbyła się uroczystość związana z zakończeniem pełnienia funkcji Skarbnika Gminy Zembrzyce przez Marię Wojtanek, którą zastąpiła Ewelina Wciślak.