Dodano dnia 04.05.2021, 10:09
Pożar kaplicy na polance ojca Jancarza
2 maja 2021r. o godzinie 09:21 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej otrzymał formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informującą, że na terenie polanki ojca Jancarza w Grzechyni płonie kaplica.  

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Grzechyni.

Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali pożar drewnianej, nieużytkowanej kaplicy. Pożar miał miejsce na terenie niezamieszkałym z trudnym dojazdem.

-Na palącą się kaplicę  podano dwa prądy gaśnicze wody. Zbudowano punkt czerpania wody na pobliskim górskim potoku. Po ugaszeniu pożaru dokonano rozbiórki spalonych drewnianych belek, desek z których wykonany był obiekt - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.


W działaniach udział brały 2 zastępy - 10 strażaków.

Policja prowadzi czynności w celu ustalenia przyczyny pożaru. 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image