Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Dlaczego warto korzystać z giełdy transportowej zlecając przesyłki?

Giełda transportowa daje nieograniczone możliwości korzystania z usług firm transportowych na terenie Polski i całej Europy. Dzięki platformie zlecanie przesyłek jest jeszcze prostsze i szybsze. Umożliwia nawiązanie kontaktu z wieloma przewoźnikami i porównywanie ich ofert. Dlaczego jeszcze warto korzystać z giełdy transportowej?

Dostęp do dużej bazy firm transportowych

Jedną z głównych zalet giełdy transportowej jest dostęp do dużej bazy przewoźników w jednym miejscu. Dzięki temu nie ma konieczności przeglądania wielu stron internetowych i zapoznawania się z ofertami pojedynczych firm. Na platformie znajdują się wyłącznie zweryfikowane firmy, dlatego nie ma ryzyka nawiązania współpracy z niepewną firmą. Ponadto na giełdzie transportowej nie ma możliwości zakładania anonimowego konta firmowego – wszystkie najważniejsze informacje są widoczne dla klientów. Profile przewoźników mogą zawierać zakres usług, posiadaną flotę samochodową, preferowane zlecenia czy możliwości przewozowe.

Szybkie zlecanie przesyłek krajowych i międzynarodowych

Podczas przeprowadzki czy nagłej potrzeby wysłania paczki liczy się czas. Z tego względu giełdy transportowe oferują sprawny proces dodawania ogłoszeń. Aby zlecić przesyłkę należy jedynie podać w formularzu najważniejsze cechy przesyłki, termin odbioru i miejsce docelowe. Pod ogłoszeniem firmy transportowe składają oferty cenowe. Jest możliwość skorzystania z opcji wygodnego czatu, np. na platformie wyslijbusem.pl, co znacznie przyspiesza kontakt z przewoźnikiem. Renomowane giełdy transportowe są niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie proste w obsłudze, dzięki czemu nawet osoba, która nigdy nie zlecała przesyłek, sprawnie znajdzie odpowiedniego przewoźnika. Na platformach znajdują się firmy transportowe, które realizują zlecenia na trasach krajowych i międzynarodowych, a co więcej – są w stanie przewieźć niemal każdą przesyłkę.

Możliwość nadania wielu rodzajów przesyłek

Giełdy transportowe są alternatywą dla kurierów, którzy nie podejmują się wielu zleceń. Firmy transportowe dostępne na platformach realizują transport niemal każdego towaru na terenie Polski i krajów UE. Dysponują zróżnicowaną flotą np. busami czy przyczepami. W zakres może wchodzić m.in. transport palet, przesyłki niestandardowe, wielkogabarytowe, jak i te, które wymagają specjalnych warunków transportu. Warunki przewozu ustalane są indywidualnie z przedstawicielem firmy transportowej.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/dlaczego-warto-korzystac-z-gieldy-transportowej-zlecajac-przesylki/jtc