Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Uroczystości związane z 90. rocznicą Oddziału Związku Podhalan w Jordanowie

W minioną niedziele 19.06.2022 r. odbyły się uroczystości związane z 90. rocznicą utworzenia najpierw ogniska, a następnie reaktywacji oddziału Związku Podhalan w Jordanowie.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, której przewodniczył były kapelan Związku Podhalan ks. prałat Władysław Zązel, w której brały udział sztandary okolicznych oddziałów. Po uroczystości w kościele barwnym korowodem przez Jordanowski rynek na czele z kapelą góralską członkowie Związku udali się na dalszą część obchodów, która odbyła się w Domu Strażaka w Jordanowie.

Nie mogło zabraknąć części artystycznej, przygotowanej przez członków tutejszego oddziału oraz wykładu historycznego o powstaniu Jordanowskiego oddziału, którą przybliżył zaproszonym gościom Burmistrz Miasta, a zarazem członek prezydium zarządu głównego Związku Podhalan.

Wśród zaproszonych gości, którzy swoją obecnością uświetnili tą doniosłą uroczystość byli: Senator Jan Hamerski, Senator Andrzej Pająk, Starosta Suski Józef Bałos, Prezes Związku Podhalan Julian Kowalczyk wraz z przedstawicielami prezydium.

- Ogromne podziękowania za trud włożony w przygotowanie całej uroczystości należą się Pani Prezes Jordanowskiego oddziału Związku Podhalan Teresie Gacek, a także wszystkim członkom którzy zaangażowali się w organizację. Dziękujemy również sponsorom, bez których nie mogłoby się obejść. Żyjemy w regionie, w którym przywiązanie do tradycji ojców jest wyznacznikiem kultywowanych tradycji, podejmowanych inicjatyw dzięki czemu pamięć o historii i zwyczajach będzie trwać - piszą pracownicy Urzędu Miasta w Jordanowie.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/uroczystosci-zwiazane-z-90-rocznica-oddzialu-zwiazku-podhalan-w-jordanowie/jtf