Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Samochód dla OSP w Sidzinie

Druhowie OSP w Sidzinie doczekali się wymiany samochodu. Wysłużony STAR 244, został zastąpiony przez MAN LE 14.280.
Nowy samochód na podwoziu MAN, to średni samochód ratowniczo- gaśniczy  z napędem 4x4, reduktorem  oraz  blokadą przedniej i tylnej osi. Zabudowę i autopompę wykonała znana Austriacka firma Rosenbauer - wiodąca marka w tej branży. Kabina pojazdu jest w stanie pomieścić 9 ratowników, a zabudowa przystosowana jest do przewozu specjalistycznego sprzętu, będącego na wyposażeniu jednostki OSP w Sidzinie.

Samochód posiada zbiornik wodny o pojemności 2000l i autopompę o wydajności 2000 l/min  przy ciśnieniu 10bar. Autopompa posiada 4 nasady tłoczne W- 75 oraz linię szybkiego natarcia.

Zakup samochodu był możliwy dzięki przychylności Wójta oraz Rady Gminy i wsparciu finansowemu ze strony Gminy Bystra-Sidzina. Jego zakup za kwotę 360 tys. zł, w całości gmina sfinansowała z pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pojazd,  znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa naszej społeczności i poprawi ergonomię pracy ratowników.

źródło: UG Bystra-Sidzina
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/bystra-sidzina/samochod-dla-osp-w-sidzinie/jd8