Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Jak wybrać pierwszy wózek dziecięcy? Na te kwestie zwróć uwagę!

Wybór dziecięcego wózka jest nie lada wyzwaniem, szczególnie dla tych osób, którzy rodzicami zostają po raz pierwszy. Ponieważ zakup ten wiąże się z dość sporym wydatkiem, warto się do niego dobrze przygotować. Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, na jakie kwestie zwrócić uwagę, dokonując tego wyboru.

Pierwszy dziecięcy wózek, czyli gondola

Pierwszym wózkiem, z którego będzie korzystało Twoje dziecko, jest gondola, zwana też wózkiem głębokim. Charakteryzuje się specyficzną budową, dzięki której Twój maluszek będzie mógł spokojnie leżeć i spać, a wysokie boki gondoli doskonale ochronią go przed wiatrem. Na co zatem musisz zwrócić uwagę? Poniżej zebraliśmy kilka ważnych wskazówek.

Dopasuj wózek dziecięcy do miejsca zamieszkania

To gdzie mieszkasz, ma duży wpływ na to, jaki wózek warto wybrać. Dlaczego? Otóż osoby, które na co dzień korzystają z windy lub mają specjalne pomieszczenie do przechowywania wózków, mogą zdecydować się na cięższe i bardziej masywne modele. Jeżeli jednak mieszkasz w bloku bez windy, postaw na lżejszy i bardziej poręczny produkt, który łatwiej wniesiesz po schodach.

Nie bez znaczenia są także okolice, po których będziesz spacerować. Na miejskie tereny wybierz wózek głęboki na lekkich, niewielkich kołach. Gdy jednak planujesz częste wycieczki za miasto lub też mieszkasz na wsi – lepszym wyborem będą duże pompowane koła, które sprawdzą się na niemal każdym terenie.

W każdym z tych przypadków warto zwrócić uwagę na amortyzację – to dzięki niej bez większych trudności pokonasz przeszkody, krawężniki lub nierówności terenu. W ofercie sklepu internetowego https://www.eurowozki.pl/ specjalizującego się w sprzedaży wózków dziecięcych bez trudu znajdziesz model, który spełni wszystkie te wymagania.

Wózek głęboki czy 2w1 – co wybrać?

Jeżeli zapoznałeś się już z ofertą sklepów zajmujących się sprzedażą wózków dziecięcych, z pewnością wiesz, że popularnym rozwiązaniem są wózki 2w1. Czym one tak właściwie są? To nic innego jak połączenie wózka dziecięcego głębokiego ze spacerówką. Kiedy więc Twoje dziecko będzie na tyle duże, że przestanie mieścić się w gondoli, wystarczy, że na stelaż założysz inne siedzisko, a wózek spacerowy będzie gotowy. Istnieją także osobne wózki głębokie – wówczas po upływie kilku miesięcy czeka Cię zakup spacerówki. Które rozwiązanie jest lepsze? To zależy! Jeśli chcesz podczas jednego zakupu zaopatrzyć się w wózek, który posłuży Ci przez pierwsze 2, a nawet 3 lata życia dziecka, wózek 2w1 może być doskonałym wyborem. Jeżeli jednak masz już spacerówkę po starszym dziecku lub też po kimś z rodziny, możesz zdecydować się na zakup samej gondoli.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/jak-wybrac-pierwszy-wozek-dzieciecy-na-te-kwestie-zwroc-uwage/urr