Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Jordanów: Udało się pozyskać rzemieślnicze sztandary z XIX wieku

Wspólnymi siłami pracowników Urzędu Miasta wraz z Prezesem Miłośników Ziemi Jordanowskiej  Stanisławem Bednarzem, udało się pozyskać do Izby Pamięci cenne i ważne dla Jordanowskiej historii rzemieślnicze sztandary z XIX wieku.
Wśród odzyskanych sztandarów znajduje się: sztandar cechu kowalskiego z 1894 , sztandar cechu szewskiego z 1894 , sztandar Bractwa Różańca św. z 1894, sztandar Trzeciego zakonu św. Franciszka z 1937 oraz dwa sztandary , które nie możemy na dzień dzisiejszy przypisać żadnej organizacji jeden z wizerunkiem trzech króli, drugi w scenie z Bogiem Ojcem i św. Wawrzyńcem.

-Po odpowiednim przygotowaniu zostaną one częścią ekspozycji Izby i będzie je można podziwiać osobiście. Jest to kolejny element dbałości o historię naszego Miasta - piszą przedstawiciele Urzędu Miasta Jordanowa.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/jordanow-udalo-sie-pozyskac-rzemieslnicze-sztandary-z-xix-wieku/urv