Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Sucha Beskidzka: Muzeum od kuchni

15 września 2007 roku w Sali Rycerskiej suskiego zamku odbyła się uroczysta inauguracja działalności Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. W 15. rocznicę tego wydarzenia w Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zorganizowany został Dzień Otwarty pod nazwą „Muzeum od kuchni”, który otwiera cykl wydarzeń przygotowanych w ramach obchodów jubileuszu.
Uczestnicy czwartkowego wydarzenia mieli okazję nie tylko zapoznać się z genezą i historią Muzeum, ale przede wszystkim poznać pracę muzealników. Udostępnione zostały wybrane zabytki z muzealnego magazynu, które nigdy wcześniej nie były wystawiane (w tym unikatowe zabytki archeologiczne) wraz ze sposobem ich opisu i dokumentowania. Zaprezentowano zwiedzającym również publikacje Muzeum oraz tematyczne pomoce edukacyjne, wykorzystywane w trakcie lekcji muzealnych. Wydarzenie zakończyła prezentacja multimedialna ukazująca historię muzeum „od kuchni” oraz proces przygotowywania wystaw, a całej imprezie towarzyszyła specjalna ekspozycja plakatów promujących wystawy i wydarzenie zorganizowane na przestrzeni lat przez MMSB. Ekspozycję można oglądać do końca listopada.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/sucha-beskidzka-muzeum-od-kuchni/ur7