Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Uczniowie ze Szkoły w Palczy i Jachówce z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej

Uczniowie klas VII i VIII odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej. W trakcie wizyty mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, poznać pracę funkcjonariuszy, zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany w czasie codziennej służby oraz zobaczyć pokaz posłuszeństwa psa policyjnego.
Podczas odwiedzin mundurowych w ich jednostce, mogli obejrzeć nie tylko komendę Policji od środka, ale też zapoznać się ze specyfiką służby. Policjanci prezentowali specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas podejmowanych interwencji oraz ten wykorzystywany na drodze. Obecni podczas spotkania policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej prezentując radiowóz, przypominali o bezpieczeństwie poruszając się po drodze pieszo oraz jak ważną rzeczą są odblaski. Nie zabrakło też informacji na temat bezpiecznego poruszania się rowerem lub hulajnogą elektryczną w tym poruszania się prawą stroną jezdni z bezpieczną prędkością i widocznym sygnalizowaniu wykonania manewru skrętu w lewo, lub w prawo. Policjanci przypomnieli też o stosowaniu kasku ochronnego, który chroni najbardziej narażoną na urazy część ciała, czyli głowę. Założona dodatkowo podczas jazdy kamizelka lub inne elementy odblaskowe, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Na koniec został przygotowany specjalny pokaz. Pan Bartek zaprezentował posłuszeństwo psa „Hassana”, który doskonale słuchał swojego opiekuna i z chęcią pozował do pamiątkowych zdjęć.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/uczniowie-ze-szkoly-w-palczy-i-jachowce-z-wizyta-w-komendzie-powiatowej-policji-w-suchej-beskidzkiej/uwo