Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Długi siepniowy weekend – Podsumowanie Bezpieczeństwa na terenie powiatu suskiego.

Każdy długi weekend, kiedy pogoda dopisuje jest okresem intensywnej pracy dla policjantów. Podczas minionego weekendu, policjanci na terenie powiatu suskiego podejmowali 157 interwencji w tym 16 interwencji domowych. W tym czasie doszło do 10 kolizji oraz do jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Ujawnionych zostało 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, w tym 19-letnia kierująca mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie, spowodowała kolizję.

Podczas kilku dni wolnego od pracy, wiele osób decyduje się na podróż. Mundurowi w takim okresie, pełniący służbę na drogach skupiają uwagę , m.in. na stanie  trzeźwości kierujących, stanie technicznym pojazdów i prędkości  z jaką kierujący poruszają się po drogach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej ujawnili 63 wykroczenia, z których aż 57 stanowiło przekroczenie prędkości. Mimo wielokrotnych apeli i kampanii społecznych o negatywnych skutkach kierowania pod wpływem alkoholu, nie zabrakło kierujących, którzy nadal ryzykowali jazdę w takim stanie.

W sobotę, po godzinie 22:00 w Zawoi został ujęty przez mieszkańca tej miejscowości 18-latek, który poruszał się motorowerem mając 1,8 promila. W poniedziałek, około godziny 18:30 na ulicy Wolności w Makowie Podhalańskim doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało, ale 19-letania kierująca, która najechała na tył poprzedzającego pojazdu znajdowała się w stanie nietrzeźwości, mając 1,65 promila  alkoholu w organizmie. Kolejnych dwóch kierujących z procentami w organizmie, policjanci ujawnili we wtorkowy poranek. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 35-letniej kierującej samochodem marki Toyota wykazało 0,6 promila natomiast 61-letniego kierującego samochodem marki Nissan – 0,58 promila. Do wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba, doszło w Zawoi w poniedziałek, gdzie kierujący motocyklem marki Honda nie dostosował prędkości podczas wykonywania skrętu, doprowadzając do wywrócenia pojazdu.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala została zabrana z obrażeniami, pasażerką motocykla.   
Na suskich drogach poza kierującymi pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają w takim stanie na rower. W poniedziałek po godzinie 21:00 policjanci udali się na interwencję do Skawicy, gdzie kierujący rowerem nie zważając na innych uczestników ruchu wsiadł na swój pojazd jednośladowy mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że osoba, która prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.


Za: KPP w Suchej Beskidzkiej.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/dlugi-siepniowy-weekend-podsumowanie-bezpieczenstwa-na-terenie-powiatu-suskiego/uge