Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Bezpiecznie jednośladem.

W wakacje, przede wszystkim podczas weekendów, na drogach pojawia się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów oraz hulajnóg elektrycznych.

Każda z wymienionych grup ma swoją specyfikę, dlatego też współistnienie na drodze wymaga rozsądku i respektowania przepisów prawa.

W przypadku motocyklistów niedostosowanie prędkości do warunków
ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych, których są sprawcami.


Jednak na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, zwłaszcza kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwowaniu drogi i spoglądaniu w lusterka.

Ważne jest, aby zarówno kierowcy samochodów, jak i kierujący jednośladami pamiętali o respektowaniu zasad związanych z pierwszeństwem przejazdu, a także z odpowiednim wyprzedzeniem sygnalizowali zamiar wykonania manewru skrętu lub zmiany pasa ruchu .

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, rozsądek, a także życzliwość wobec pozostałych użytkowników drogi.


Foto/info za: KPP w Suchej Beskidziej.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/bezpiecznie-jednosladem/u16