Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Modernizacja sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej.

Okres wakacji jest rokrocznie wykorzystywany przez samorząd miasta do przeprowadzenia prac remontowych i konserwacyjnych w obiektach szkolno-przedszkolnych. W ostatnich tygodniach modernizacji poddano sanitariaty w Szkole Podstawowej nr 1.

Podejmowane przez Miasto na przestrzeni lat przedsięwzięcia i inicjatywy sprawiły, że obecnie dzieci i młodzież uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 1 mają zapewnione bardzo dobre warunki do nauki, a także rozwijania swoich zainteresowań. Umożliwiają im to między innymi bogato wyposażone sale lekcyjne, w których spotykają się na zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Przebywający w szkole uczniowie muszą mieć również zagwarantowane odpowiednie warunki do odpoczynku. Przeprowadzona latem modernizacja toalet to zadanie, które zapewni komfort wielu dzieciom. Do przetargu na realizację prac przystąpiło dwóch oferentów, składając mocno różniące się od siebie oferty. Cena tańszej wynosiła niespełna 280,5 tys. zł, a droższej blisko 405,9 tys. zł. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania została wybrana tańsza oferta, złożona przez firmę RED-LIFT Szymon Pęczek z Suchej Beskidzkiej.

Zakres robót obejmował całkowitą przebudowę pięciu węzłów sanitarnych, w których wymieniono instalacje elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną, położono nowe okładziny podłogowe. Na ścianach ułożono kolorowe płytki, co powoduje, że teraz pomieszczenia sanitarne są jeszcze bardziej przyjazne dla uczniów. Ponadto zamontowano w nich nową stolarkę drzwiową i kabiny z płyt PHL. Wymieniono także urządzenia, montując je na wysokości odpowiadającej wzrostowi dzieci.


Źródło/foto: UM Sucha Beskidzka.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/modernizacja-sanitariatow-w-szkole-podstawowej-nr-1-w-suchej-beskidzkiej/uyp