Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Do końca września uczniowie, którzy ukończyli 16 lat i pobierają rentę rodzinną powinni złożyć w ZUS zaświadczenie, że kontynuują naukę.

Studenci natomiast mają czas do końca października. Jeśli się spóźnią, to stracą świadczenie.


Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki uczniowie szkół ponadpodstawowych powinni złożyć w ZUS najpóźniej we wrześniu. Natomiast studenci mają czas do końca października. Zaświadczenie wydaje placówka, w której dziecko się uczy. Jeżeli termin nie zostanie dotrzymany, wypłata renty będzie wstrzymana. Nie trzeba co roku przedstawiać informacji o dalszej nauce, kiedy szkoła/uczelnia w pierwszym zaświadczeniu wpisze całkowity jej czas.

 

Ważne jest również, żeby uczeń/student uprawniony do renty powiadomił ZUS, gdy przestanie się uczyć. Jeśli tego nie zrobi, to ZUS nie wstrzyma wypłaty. Wtedy nienależnie wypłacane świadczenie trzeba będzie oddać razem z odsetkami.


Komunikat Prasowy ZUS.


Więcej informacji z regionu przeczytasz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/rozmaitosci/do-konca-wrzesnia-uczniowie-ktorzy-ukonczyli-16-lat-i-pobieraja-rente-rodzinna-powinni-zlozyc-w-zus-zaswiadczenie-ze-kontynuuja-nauke/uyv