Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Działania straży pożarnej podczas zdarzenia w Osielcu. Tir wjechał w dom.

15 września 2023 r., około 1:20 nad ranem, stanowisko kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej otrzymało zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu w Osielcu: ciągnik siodłowy z naczepą uderzył w dom mieszkalny. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano jednostki JRG z Suchej Beskidzkiej oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Osielca.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy stwierdzili, że samochód ciężarowy z naczepą uderzył w budynek mieszkalny. Kierowca zdołał opuścić pojazd bez pomocy. W domu przebywało pięć osób: dwoje dorosłych i troje dzieci, które na szczęście nie odniosły obrażeń i nie potrzebowały pomocy medycznej. Dodatkowo, ciężarówka uszkodziła zaparkowany na posesji samochód osobowy oraz latarnię uliczną, bariery energochłonne i znaki drogowe.

Strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca wypadku. Na drodze krajowej DK 28 wprowadzono tymczasowy ruch wahadłowy. Kierowcy ciężarówki udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Strażacy przeprowadzili kontrolę uszkodzonej latarni przy użyciu detektora prądu zmiennego i stwierdzili brak napięcia. Następnie, we współpracy z policją, rozpoczęto operację wyciągania ciężarówki na drogę. Wykorzystując narzędzia hydrauliczne, usunięto część barier energochłonnych. Po umieszczeniu pojazdu na poboczu przez firmę zewnętrzną, przeprowadzono sorpcję wyciekłego oleju silnikowego.

W całej operacji uczestniczyło trzynaście strażaków i trzy samochody pożarnicze. Działania ratownicze trwały około pięciu godzin.


Żródło: KPPSP w Suchej Beskidzkiej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:

malopolskainfo24.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/dzialania-strazy-pozarnej-podczas-zdarzenia-w-osielcu-tir-wjechal-w-dom/uy7