Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Dzień Seniora z policjantami, którzy omówili temat bezpieczeństwa osób starszych

4 listopada br. obchodzony był „Światowy Dzień Seniora”. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Śleszowicach odbyło się spotkanie, podczas którego policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.

W Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Śleszowicach Rada Pedagogiczna wraz z wychowankami po raz kolejny zorganizowała Dzień Seniora dla emerytów i rencistów ze Śleszowic i Tarnawy Górnej.

Corocznie uroczystość cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Na spotkaniu oprócz występów artystycznych,  można było posłuchać na temat bezpieczeństwa osób starszych. Prelekcję przeprowadził mundurowy z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Funkcjonariusz przypomniał o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze oraz jak ważnym elementem w czasie spacerów są odblaski. Przekazał również informacje na temat zagrożeń, z jakimi obecnie seniorzy mogą się spotkać, w szczególności o metodzie oszustwa „na wnuczka”. Policjant apelował również o ostrożność podczas zakupów internetowych. Przestrzegał także, by nie logować się na żadne strony wysyłane w komunikatorach w celu potwierdzenia, czy też weryfikacji realizacji transakcji finansowej. 

Na koniec policjant rozdał wszystkim seniorom magnesy z informacjami profilaktycznymi na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Wszystkim seniorom życzymy jeszcze raz samych bezpiecznych i pogodnych dni wypełnionych zdrowiem oraz szczęściem.

Foto: Szkoła Podstawowa w Śleszowicach.
źródło: KPP w Suchej Beskidzkej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zembrzyce/dzien-seniora-z-policjantami-ktorzy-omowili-temat-bezpieczenstwa-osob-starszych/4x6