Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego - 2023 VII EDYCJA.

Biblioteka Suska wraz z Powiatem Suskim zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego “ ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2023”.

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno minęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy, czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, zatrzymana w obrazie, staje się świadectwem naszego życia i czasów.

Celem konkursu jest znalezienie wyjątkowych zdjęć, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami, fotografii, które opowiadają jakąś małą lub dużą historię. Spośród tysięcy zdjęć, wykonanych na terenie powiatu suskiego w ciągu całego roku, zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, chcemy wybrać te najlepsze.

Cieszący się dużym powodzeniem konkurs to okazja do zaprezentowania swojego talentu, piękna regionu, a także poznania utalentowanych fotografów z naszych okolic i wymiany doświadczeń.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym wraz z oświadczeniem o wyrażenie zgody na publikację wizerunku, na adres sucha@bibliotekasuska.pl do 12 stycznia 2024 roku. Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia.

Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami powiatu suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2023 r.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą światowej sławy fotograficy, w dwóch kategoriach:

- WYDARZENIA I ŻYCIE CODZIENNE (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości, fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)

- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

Zgodnie z tradycją Organizatorzy przyznają też nagrody specjalne.

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2023.

Zwycięzca otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł, ufundowaną przez Powiat Suski.

Fotografie, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.

Poza prestiżowym tytułem zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Powiat Suski i Bibliotekę Suską. W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.

O terminie rozstrzygnięcia konkursu i ogłoszenia wyników Organizator poinformuje laureatów osobiście i za pośrednictwem strony internetowej biblioteki. Planowany termin gali finałowej - luty 2024 roku

Organizator zastrzega, że ww. terminy mogą ulec zmianie.

Wszelkie informacje oraz formularze zgłoszeniowe znaleźć można na stronie internetowej Biblioteki Suskiej www.bibliotekasuska.pl

źródło: Biblioteka Suska.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:

malopolskainfo24.pl

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/zdjecie-roku-powiatu-suskiego-2023-vii-edycja/4xn