Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła rozprzestrzenianiu się pożaru!

Szybka i zdecydowana interwencja policjantki i policjanta z suskiej komendy Policji podczas pożaru skrzynki elektrycznej w domu, zapobiegła zagrożeniu życia i większym stratom materialnym.

W piątek (24.11.br.) po godzinie 21:00 policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej  otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym, w którym zapaliła się skrzynka elektryczna na klatce schodowej.

Funkcjonariusze jako pierwsi dotarli na miejsce, gdzie zastali już mieszkańców budynku, będących na zewnątrz. W rozmowie z nimi ustalili, że w budynku w jednym z mieszkań może być jeszcze jedna rodzina. Pomimo silnego zadymienia klatki schodowej, policjanci udali się do jednego z mieszkań, gdzie zastali czteroosobową rodzinę wraz z dziećmi, których szybko ewakuowali z budynku. Policjanci sprawdzili też inne mieszkania, upewniając się, że nikt nie pozostał w budynku.  Po uzyskaniu informacji, że zasilanie zostało wyłączone przy pomocy gaśnicy z radiowozu, przystąpili do gaszenia skrzynki elektrycznej znajdującej się tuż pod sufitem. Do czasu przyjazdu straży pożarnej, policjanci opanowali ogień i kontrolowali miejsce pożaru przed dalszym jego zapłonem. Na miejsce przybyli strażacy oraz pracownicy Pogotowia Energetycznego, którzy przejęli miejsce pożaru.

Dzięki osobom, które zauważyły pożar i powiadomiły służby, a następnie odpowiedniemu wyszkoleniu oraz szybkiej i skutecznej reakcji policjantki i policjanta, żadnemu z mieszkańców budynku nic się nie stało.

źródło: KPP w Suchej Beskidzkej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/zdecydowana-reakcja-policjantow-zapobiegla-rozprzestrzenianiu-sie-pozaru/484