Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zawoja. Dzięki prawidłowej reakcji i skutecznej interwencji nietrzeźwy mężczyzna przeżył.

Makowscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego 33-letniego mężczyzny, który leżał w rejonie sklepu. Gdyby nie czujność przechodnia historia mogłaby zakończyć się tragicznie.

W sobotę (03.02.br.) policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zostali skierowani na interwencję do Zawoi Centrum, gdzie w rejonie sklepu miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna, znaleziony przez przechodnia. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali znanego im 33-latka, który znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci, widząc stan, w jakim znajdował się mężczyzna, szybko wezwali na miejsce załogę pogotowia.  Jak się później okazało, była ona kluczowa dla uratowania życia mężczyźnie. W chwili kiedy dotarli na miejsce ratownicy, mężczyzna przestał oddychać, co wskazywało na nagłe zatrzymanie pracy serca i zaczęła się walka o jego życie. Przeprowadzona fachowa resuscytacja krążeniowo-oddechowa przez ratowników, doprowadziła do przywrócenia bicia serca 33-latka.  Po stabilizacji jego stanu został on przetransportowany do szpitala.

Reagujmy, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy i nie przechodźmy obojętnie wobec osób nietrzeźwych leżących w okolicach drogi, klatki schodowej czy sklepu. Nasza reakcja na taką sytuacje, może uratować czyjeś życie!


Źródło: KPP Sucha beskidzka
Więcej informacji regionu znajdziesz tutaj (kliknij logo):
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/zawoja-dzieki-prawidlowej-reakcji-i-skutecznej-interwencji-nietrzezwy-mezczyzna-przezyl/4al