Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Mobilne legitymacje na ferie zimowe.

Podczas ferii zimowych mobilne legitymacje mogą przydać się częściej niż zwykle. Podróże pociągiem, wypożyczanie sprzętu zimowego, wizyty w muzeum czy kinie - wszędzie tam studenci i dzieci, które mają status ucznia - mogą dostać zniżki.

Legitymacje mobilne są częścią aplikacji mObywatel. By z nich skorzystać – potrzebny jest jedynie smartfon i profil zaufany. 

Legitymacja szkolna

W mObywatelu znajdziesz elektroniczną wersję tego dokumentu. Nie musisz już mieć przy sobie tradycyjnej legitymacji, by korzystać ze zniżek i ulg – teraz możesz mieć ją w telefonie. Dzięki niej potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły i skorzystasz z ulg oraz uprawnień wynikających ze statusu ucznia. Pamiętaj jednak, że ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła nawiązała współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji. Legitymację uruchomisz za pomocą kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły. 

Dyrekcja szkoły może zgłosić Twoją placówkę do programu, wypełniając wniosek – kliknij tutaj i przejdź do strony

Legitymacja studencka

Elektroniczną wersję legitymacji studenckiej również możesz mieć w swoim telefonie! Gdy pokażesz dokument na ekranie smartfona, potwierdzisz, że studiujesz, dzięki czemu skorzystasz z ulg oraz uprawnień. Pamiętaj, że ten dokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja uczelnia nawiązała współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji. 

Osoby upoważnione mogą zgłosić placówkę do programu poprzez wypełnienie wniosku – kliknij tutaj i przejdź do strony. 

Poza uprawniającymi do zniżek legitymacjami – szkolną i studencką – w mObywatelu znajdzie się również coś dla starszych – legitymacja emeryta-rencisty. Dzięki elektronicznej wersji legitymacji, emeryci i renciści jeszcze wygodniej skorzystają z przysługujących im zniżek i uprawnień, na przykład na bilety komunikacji miejskiej, mogą także uzyskać zniżki w ośrodkach uzdrowiskowych i placówkach kultury. 

  • Jeśli używasz urządzenia z systemem Android – pobierz w Google Play. 


  • Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS – pobierz w App Store. 


Więcej informacji na info.mobywatel.gov.pl/ Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
(kliknij logo): 

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/mobilne-legitymacje-na-ferie-zimowe/4hc