Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Bezpieczeństwo Dzieci w Świecie Internetu - Spotkanie policjanta z rodzicami w Sidzinie.

W świecie współczesnym, kiedy technologia stanowi integralną część naszego życia, ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci w przestrzeni internetowej. Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na czas, jaki dzieci spędzają przed ekranami oraz na szkodliwe treści, które mogą napotkać w sieci.

Policjant podczas spotkania z rodzicami przedszkolaków omówił znaczenie kontrolowania i ograniczania czasu, jaki dzieci poświęcają na korzystanie z komputerów, smartfonów czy tabletów.

Internet, mimo swoich wielu zalet, niesie ze sobą również ryzyko dostępu do szkodliwych treści, które mogą negatywnie wpływać na psychikę i rozwój dzieci. Podczas spotkania z policjantem rodzice dowiedzieli się, jakie kroki podjąć, aby zabezpieczyć swoje dzieci przed nieodpowiednimi treściami. Omówienie filtra rodzicielskiego, wyjaśnienie, jak ważne jest monitorowanie aktywności online oraz rozmowy na temat bezpiecznych zachowań podczas korzystania z Internetu stanowią kluczowe elementy edukacji w zakresie eliminowania ryzyka związanego z narażeniem dzieci na szkodliwe treści.

Dziękujemy organizatorom za możliwość przeprowadzenie spotkania, gdyż wdrażanie praktycznych strategii i zwiększanie świadomości zagrożeń internetowych wśród rodziców są kluczowe dla bezpiecznego poruszania się naszych pociech w świecie wirtualnym.

źródło: KPP Sucha Beskidzka. 

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/bystra-sidzina/bezpieczenstwo-dzieci-w-swiecie-internetu-spotkanie-policjanta-z-rodzicami-w-sidzinie/4tg