Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Mistrzyni w piłce nożnej kobiet.

Wójt Gminy Zembrzyce przyznał Stypendium Sportowe Gminy Zembrzyce dla zawodniczki – Natalii Skrok, w uznaniu jej wysokich wyników sportowych w piłce nożnej kobiet. Stypendium w wysokości 3000 zł zostało przyznane po uzyskaniu rekomendacji Komisji Stypendialnej.

Natalia od 7 roku życia niezmiennie kontynuuje rodzinne tradycje trenując z sukcesami piłkę nożną.

Jej prawdziwa historia z kobiecą piłką nożną rozpoczęła się w barwach drużyny AKF Wisła Brzeźnica gdzie kilka razy w tygodniu trenowała w Krakowie i Brzeźnicy ale często w godzinach wieczornych w okresie przygotowawczym można ją było również spotkać bez względu na pogodę, na miejscowym boisku trenującą pod okiem wujka Marka Mirochy. Intensywne treningi zaowocowały sukcesami, została bowiem powołana wielokrotnie przez Polski Związek Piłki Nożnej do Akademii Młodych Orłów, na zgrupowania najbardziej obiecujących piłkarek swojego rocznika.

W maju 2023 r. została powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski Kobiet U-15 w Bełchatowie, Siedlcach i Dzierżoniowie oraz na mecze towarzyskie z Czechami i Rumunią.

W czerwcu 2023 r. wraz z reprezentacją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dziewcząt U-15 została Mistrzynią Polski podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. W turnieju tym „Małopolskie Złotka” w czterech meczach nie straciły ani jednej bramki, strzeliły rywalkom aż 13 goli a Natalia Skrok wystrzelała tytuł królowej strzelczyń.

W lipcu 2023 w finale turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” organizowanym przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, piłkarki AKF Wisła Brzeźnica reprezentujące Małopolskę, zdobyły Mistrzostwo Polski a Natalia została najlepszą zawodniczką turnieju.

Obecnie klubem Natalii Skrok jest BTS Rekord Bielsko-Biała gdzie kontynuuje naukę i trenuje, a co najważniejsze otrzymuje również szanse pomimo młodego wieku trenowania w ekstralidze. Obecnie otrzymała powołanie do Śląskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie na zgrupowaniu przygotowywać się będzie do nadchodzących Mistrzostw Polski.

Serdecznie gratulujemy osiągnieć sportowych. Niech to wyróżnienie pozwoli na pełne rozwinięcie talentu, będzie nagrodą i mobilizacją do zdobywania kolejnych laurów. Mamy nadzieję, w niedalekiej przyszłości usłyszeć o jej sportowych osiągnięciach w ulubionej piłce nożnej.


Źródło: UG Zembrzyce
Źródło: Małopolski Związek Piłki Nożnej
fot. Dorota Dusik

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/mistrzyni-w-pilce-noznej-kobiet/4fq