Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Tragiczny bilans silnego wiatru w Małopolsce.

1 kwietnia br. 5 osób straciło życie, w wyniku przygniecenia przez przewracane przez wiatr drzewa. Służby odbierały setki telefonów dotyczących drzew tarasujących drogi.


Wszystkie tragiczne w skutkach zdarzenia wiązały się z przewróconymi drzewami, które powalał potężny podmuch wiatru. Najsilniejsze podmuchy miały miejsce w południowej części województwa i to tam doszło do pięciu wypadków śmiertelnych. Miejscami wiatr osiągał prędkości powyżej 100 km/h.
-

W Zakopanem o godzinie 11, na ul. Stachonie w Zakopanem na przejeżdżający samochód osobowy spadło drzewo. W wyniku zdarzenia zginęła 23-letnia kierująca.
-

Dwie godziny później, o godzinie 13, na ul. Kaszelewskiego również w Zakopanem drzewo runęło na pięcioosobową rodzinę. Dwie kobiety zostały ranne, a 9-latek zmarł w szpitalu.
-

Okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń będą wyjaśniali teraz śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem pod nadzorem prokuratury.
-

Po południu, wiatr powoli przeniósł się do powiatu nowotarskiego.
-

Tutaj,  do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 14.30 na terenie parku w Rabce-Zdroju. Drzewo powalone przez silny podmuch wiatru przygniotło idące aleją dwie kobiety i dziecko. Niestety pomimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia 69-letniej mieszkanki gminy Rabka-Zdrój oraz 43-letniej kobiety i jej 7-letniego synka, mieszkańców powiatu limanowskiego. Wszyscy ponieśli śmierć na miejscu.
-

Pod nadzorem prokuratora policjanci prowadzili czynności procesowe, w tym oględziny, dokumentację fotograficzną oraz ustalali świadków. Dokładne okoliczności oraz przyczyny tej tragedii ustalają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.
-

Policja prosi o ostrożność.Źródło: KPP Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/tragiczny-bilans-silnego-wiatru-w-malopolsce/4y1