Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zestawienie działań Straży Pożarnej na drogach powiatu suskiego.

Miniony tydzień był bardzo trudny dla jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz OSP w powiecie suskim. Uszkodzone drzewa, akcje ratunkowe, pomoc poszkodowanym.
Poniżej zestawienie działań Straży Pożarnej na drogach powiatu suskiego.

W minionym tygodniu miały miejsce następujące zdarzenia związane ze zdarzeniami na drogach powiatu suskiego:(25-03-2024)

Miejscowe zagrożenie, Kurów, droga gminna – uszkodzony konar drzewa zwisa nad drogą.(25 -03-2024)

Około godziny 19, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o poważnym wypadku w miejscowości Zawoja na DW 957, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód.

Natychmiast po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawoi Dolnej.

Po przybyciu na miejsce, pierwsi strażacy zastali ratowników medycznych udzielających pomocy osobie poszkodowanej. Strażacy pomogli zespołowi ratownictwa medycznego w udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanemu. Zamknięto całkowicie ruch na DW 957. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR.

Pomimo zaangażowania i starań ratowników interweniujących na miejscu zdarzenia, poszkodowanego nie udało się uratować. W dalszej kolejności strażacy oświetlali miejsce zdarzenia podczas prowadzonych czynności przez Policję.

Akcja trwała 4 godziny i wzięło w niej udział 2 pojazdy pożarnicze oraz 9 strażaków.

 

(26-03-2024)

Około godziny 6:40, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie, samochód osobowy w Bystrej Podhalańskiej wypadł z drogi.

Po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Bystra Podhalańska.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali samochód osobowy, który wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie znajduje się na prywatnej posesji. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Akcja ratunkowa trwała około 2 godzin i udział w niej wzięły 2 pojazdy pożarnicze i 9 strażaków.(26-03-2024)

Około godziny 23:40, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie, że samochód osobowy w Bystrej Podhalańskiej wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Bystra Podhalańska.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali samochód osobowy, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy pomogli ZRM w ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu. Akcja ratunkowa trwała około 2 godzin i udział w niej wzięły 2 pojazdy pożarnicze i 9 strażaków.(28-03-20242)

Około godziny 17:50, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie, że na DW 956 w Budzowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Budzów.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali zderzenie dwóch samochodów osobowych. Policja na miejscu. ZRM zabrał z miejsca zdarzenia jedną osobę poszkodowaną przed przybyciem straży. Droga zablokowana całkowicie. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia na czas prowadzenia czynności Policyjnych. Akcja trwała około 1 godziny i udział w niej wzięły 2 pojazdy pożarnicze i 9 strażaków.(29-03-2024)

Jordanów  – około godziny 12:15, kolizja dwóch samochodów osobowych bez osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. (31-03-2024)

Łętownia, uszkodzone drzewo stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego(31-03-2024)

Zawoja, przewrócone drzewo blokowało przejazd drogą gminną.(31-03-2024)

Naprawa, uszkodzone drzewo stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.Źródło: KPPSP w Suchej Beskidzkiej

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/rozmaitosci/zestawienie-dzialan-strazy-pozarnej-na-drogach-powiatu-suskiego/4yd