Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zestawienie pracy Policjantów na drogach powiatu suskiego - Wielkanoc 2024.

Święta, to czas intensywnej pracy dla policjantów. Podczas gdy wielu z nas odpoczywa od codziennych obowiązków w otoczeniu rodziny, oni dbają o nasze bezpieczeństwo. W czasie świątecznym wzrasta również liczba osób  przebywających lub przejeżdżających przez nasz powiat.
Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu suskiego czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni.


Mundurowi pełniący służbę na drogach sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach.
W czasie świątecznego weekendu oprócz typowych kontroli policjanci skontrolowali łącznie 750 uczestników ruchu.


W dwóch przypadkach zostali ujawnieni kierujący, którzy usiedli za kierownicę, znajdując się w stanie nietrzeźwości. W piątkowy poranek (29.03.br.) przed godziną 7:00 został zatrzymany kierowca skutera Piaggio. 57-latni mieszkaniec powiatu suskiego usiadł za kierownice swojego pojazdu, mając 0,98 promila alkoholu w organizmie. W sobotę dzień później w Stryszawie został zatrzymany do kontroli kierowca samochodu marki Volkswagen. Za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, który również znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając 0,9 promila w organizmie.

Podczas świątecznego długiego weekendu, doszło jedynie do 5 kolizji na terenie powiatu suskiego i nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.


Źródło: KPP Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/zestawienie-pracy-policjantow-na-drogach-powiatu-suskiego-wielkanoc-2024/4yi