Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Nadleśnictwo rozdaje sadzonki drzew! POSADŹ DRZEWO Z LEŚNIKAMI.

12 kwietnia w piękny słoneczny poranek pracownicy Nadleśnictwa Sucha rozpoczęli przygotowania do szóstej edycji akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. Leśnicy przygotowali rodzime sadzonki drzew, które czekają na was od 9:00 do 15:00 w Nadleśnictwie Sucha, ul. Zamkowa 7 w Suchej Beskidzkiej.


W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Nadleśnictwo Sucha po raz kolejny bierze udział w tej akcji, tak ważnej dla równowagi ekologicznej. Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. Leśnicy rozdają sadzonki nieodpłatnie. Jawor, świerk, klon,  buk dąb, śliwa ałycza oraz jarząb szwedzki to gatunki, które dzisiaj znajdziecie w Nadleśnictwie.

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec – drewno, które ma ponad 30 tysięcy zastosowań.


Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.
Autor: powiatsuski24.pl
Foto: powiatsuski24.pl

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/nadlesnictwo-rozdaje-sadzonki-drzew-posadz-drzewo-z-lesnikami/4ev