Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Maków Podhalański: Czuwanie przygotowujące do niedzieli Zesłania Ducha Świętego

W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Zesłania Ducha Świętego (Pięćdziesiątnica), powszechnie znane jako „Zielone Świątki”.

Dzień Zesłania Ducha Świętego obchodzony jest na pamiątkę zstąpienia Ducha Świętego na apostołów. Otrzymali oni wówczas dary (charyzmaty) oraz możliwość przemawiania w wielu językach. Dziś dzień ten jest dniem wolnym od pracy a zarazem kończącym okres Zmartwychwstania Pańskiego.
Jest to święto ruchome, przypadające na niedzielę 7 tygodni po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zajmuje drugie miejsce w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych tuż za Triduum Paschalnym.

W sobotę 14 maja o godzinie 18 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej i Opiekunki Rodzin w Makowie Podhalańskim odbędzie się czuwanie, przygotowujące do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy, śpiewu i rozważania tajemnic naszej wiary.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/makow-podhalanski-czuwanie-przygotowujace-do-niedzieli-zeslania-ducha-swietego/zux