Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Sucha Beskidzka: Przy ulicy Gospodarczej już wszystkie parkingi po remoncie

Zakończono remont parkingu przy ulicy biegnącej wzdłuż suskiego osiedla. To już ostatnie miejsca postojowe przy ulicy Gospodarczej, które wymagały modernizacji.

W 2014 roku przeprowadzono kompleksową przebudową ul. Gospodarczej w Suchej Beskidzkiej. W ramach prac uzupełniono kanalizację deszczową, wybudowano miejsca postojowe, utwardzono miejsca pod pojemniki na odpady oraz wykonano nową nawierzchnię asfaltową i oświetlenie ulicy.

Realizacja inwestycji nie przewidywała modernizacji 3 znajdujących się przy ulicy Gospodarczej parkingów, gdyż właściciele nieruchomości na których są one zlokalizowane, chcąc zachować wyłącznie dla siebie miejsca postojowe, nie wyrazili na to zgody. Jednocześnie mieszańcy ci zadeklarowali, że parkingi te wyremontują na własny koszt. W ten sposób dwa parkingi i połowa trzeciego zostały wyremontowane pod koniec 2015 roku.

W kwietniu na zlecenie władz miasta przystąpiono do remontu pozostałej części parkingu. To już ostatnie trzy ogólnodostępne miejsca postojowe przy ulicy Gospodarczej, które wymagały modernizacji.Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/sucha-beskidzka-przy-ulicy-gospodarczej-juz-wszystkie-parkingi-po-remoncie/zuu