Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Suchej Beskidzkiej

Sobota należała do strażaków – wszystko za sprawą Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się w Suchej Beskidzkiej. Dodatkowo wyjątkowy charakter uroczystości dodało wręczenie sztandaru dla KP PSP w Suchej Beskidzkiej oraz wizyta premier Beaty Szydło. Wręczono również odznaczenia i medale.

O godz. 9:30 zebrały się oddziały i poczty sztandarowe przed kościołem Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej. Msza Święta miała uroczysty charakter, podczas której poświęcono łódź ratowniczą jednostki z Suchej Beskidzkiej.


Dokładnie w południe rozpoczęły się uroczystości na suskim Zamku. Uroczystość uświetniła obecność wielu znakomitych gości z całego kraju. Udział wzięła również premier Beata Szydło, która wręczała odznaczenia i medale.

- Pełnicie piękną służbę, której najwspanialszym streszczeniem jest hasło: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Z nim idziecie, gdy inni potrzebują pomocy. Przyświeca wam zawsze, od momentu gdy wstępujecie do służby. To piękne zawołanie znane jest w całej Polsce. Wasza służba musi być doskonale przygotowana. Abyście zawsze wiedzieli, że sprzęt, którym dysponujecie, i środki, które posiadacie, gwarantują, iż akcje będą profesjonalne, a wasze zdrowie i życie bezpieczne – powiedziała premier Beata Szydło przemawiając do zebranych strażaków.Wręczono również sztandar dla KP PSP Sucha Beskidzka oraz medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe poszczególnym strażakom. Kolejnym punktem programu było otwarcie wystawy historycznej pt. „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek. 130 lat Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej”, przygotowanej przez Muzeum Miejskie.

Więcej na ten temat tutaj: Jubileusz 130-lecia pożarnictwa w Suchej Beskidzkiej

- Jestem szczęśliwy, że udało się tak zorganizować to święto, do którego się przymierzaliśmy już od kilku miesięcy. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. To jest duża nobilitacja dla Suchej, że wzięli w nim udział między innymi tacy goście jak Pani Premier i Komendant Główny Straży. Myślę, że to się przełoży też na coś jeszcze. Miałem okazję osobiście podziękować Premier Beacie Szydło za to, że przyjechała – powiedział po uroczystościach starosta suski – Józef Bałos.

Od godz. 15 na suskim Rynku odbył się piknik strażacki, w ramach którego przygotowano wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/wojewodzkie-obchody-dnia-strazaka-w-suchej-beskidzkiej/zu0