Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

XXII Powiatowy Rajd Młodzieży na Leskowiec.

5 czerwca 2025 roku już po raz 22. odbył się Rajd Młodzieży na Leskowiec. Impreza organizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie, Gminę Stryszawa i Powiat Suski cieszyła się w tym roku rekordową frekwencją. W rajdzie wzięło udział aż 19 pięcioosobowych drużyn z trzynastu szkół położonych w powiecie suskim.

Trasa rajdu biegła z Targoszowa na szczyt Leskowca, a oficjalne zakończenie, posiłek dla uczestników i rozdanie dyplomów i nagród miało miejsce przy schronisku PTTK u podnóża Gronia Jana Pawła II. Na trasie uczestnicy odpowiadali na 25 pytań z wiedzy o powiecie, znajomości Beskidów, zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także sprawdzana była znajomość języka angielskiego. Jedną z konkurencji był również bieg na czas na górskim szlaku o długości ok. 300 m.

Po przeliczeniu punktów z wszystkich zadań (wiedza + bieg) wyłoniono najlepszą trójkę:


Uczestnicy ze zwycięskich drużyn otrzymali nagrody rzeczowe, a wszystkie szkoły biorące udział w rajdzie otrzymały sprzęt sportowy i pamiątkowe dyplomy.


Źródło: UG Stryszawa

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/xxii-powiatowy-rajd-mlodziezy-na-leskowiec/lsf