Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Tatry już w bieli – czy to początek zimy?

Pierwsze poważniejsze opady śniegu pojawiły się w Tatrach. Hala Gąsienicowa i Kasprowy Wierch od rana przykryte są białym puchem, co potwierdzają nagrania opublikowane przez popularny serwis Tatromaniak.

Choć widok ośnieżonych szczytów cieszy turystów i fotografów, to synoptycy studzą emocje – to jeszcze nie początek zimy w pełni. W górach o tej porze roku śnieg potrafi spaść już we wrześniu, jednak w dolinach wciąż panuje jesień.

Warto jednak pamiętać, że wybierając się na górskie szlaki, należy być przygotowanym na nagłe zmiany pogody. Kurtka, czapka i ciepłe rękawiczki mogą się już przydać, zwłaszcza powyżej 1500 m n.p.m.


Zobacz wideo:

  

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/rozmaitosci/tatry-juz-w-bieli-czy-to-poczatek-zimy/mg1