Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Józef Koźmiński mistrzem Polski nauczycieli w półmaratonie! Historyczny sukces reprezentanta SKL Sucha Beskidzka!

Niezwykle radosne wieści napłynęły dziś z Krakowa. Podczas prestiżowego Półmaratonu Królewskiego na trasę wyruszyła rekordowa liczba blisko 14 200 uczestników, co potwierdza, że krakowski półmaraton należy do grona największych i najchętniej wybieranych biegów ulicznych w Polsce. Józef Koźmiński, znakomity zawodnik z naszego powiatu wywalczył tytuł Mistrza Polski Nauczycieli w tym prestiżowym biegu.

Reprezentant naszego powiatu osiągnął znakomity czas 1:14:08, ustanawiając jednocześnie nowy rekord życiowy. To efekt miesięcy ciężkiej pracy, systematycznego treningu i nieprzeciętnej determinacji. O sukcesie Koźmińskiego poinformował klub SKL Sucha Beskidzka.

Mistrzem Polski wśród nauczycieli na dystansie półmaratonu został w dniu dzisiejszym nasz znakomity zawodnik - Józef Koźmiński. Jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni - ponformowały władze klubu.


Półmaraton Królewski to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. Trasa prowadziła przez najbardziej reprezentacyjne miejsca Krakowa — uczestnicy mijali m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Błonia Krakowskie, kościół Na Skałce, Cricotekę czy Kładkę im. Ojca Bernatka. Finisz, jak co roku, odbył się w wyjątkowej oprawie na płycie głównej Tauron Areny Kraków, przy dopingu tysięcy kibiców.

W ramach wydarzenia rozegrano m.in. XX Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie, w których Koźmiński okazał się bezkonkurencyjny. Trzeba podkreślić, że poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, na starcie pojawili się czołowi biegacze zawodowi oraz amatorzy reprezentujący różne środowiska zawodowe, w tym nauczycieli, lekarzy, leśników czy funkcjonariuszy służb mundurowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Foto: SKL Sucha Beskidzka

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/jozef-kozminski-mistrzem-polski-nauczycieli-w-polmaratonie-historyczny-sukces-reprezentanta-skl-sucha-beskidzka/mf8