Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Jordanowie. Temat - Bezpieczeństwo!

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie stała się miejscem spotkania uczniów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Jordanowie.

Tematem prelekcji było szeroko pojęte bezpieczeństwo, ze szczególnym uwzględnieniem zasad poruszania się po drogach. Policjanci przypomnieli młodym uczestnikom spotkania o zasadach bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i osób korzystających z hulajnóg. Szczególną uwagę zwrócono na ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę i znaczenie korzystania z przejść dla pieszych. 

Spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale również bardzo praktyczne – uczniowie mogli dowiedzieć się, jak codziennie dbać o własne bezpieczeństwo oraz jak odpowiedzialnie zachowywać się w ruchu drogowym. Funkcjonariusze podkreślali, że przestrzeganie zasad to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o życie i zdrowie każdego uczestnika ruchu. 

– „Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Wiedza przekazana dziś przez policjantów pomoże im świadomie i odpowiedzialnie poruszać się po drogach” – podkreślali organizatorzy spotkania. 

To spotkanie było doskonałą okazją, aby w przyjaznej atmosferze porozmawiać o bezpieczeństwie i rozwijać poczucie odpowiedzialności u najmłodszych mieszkańców Jordanowa. 

Foto: KPP Sucha Beskidzka. 




Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/policjanci-odwiedzili-szkole-podstawowa-w-jordanowie-temat-bezpieczenstwo/mfc