Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Interwencja straży pożarnej w Makowie Podhalańskim.

20 listopada br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze na osiedlu Pyrowa w Makowie Podhalańskim. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że ogień objął garaż oraz poddasze budynku mieszkalnego.

Na miejsce zadysponowano liczne jednostki straży pożarnej. Część zastępów została jednak zawrócona w trakcie dojazdu, gdy ustalono, że sytuacja jest pod kontrolą. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu z lokalną jednostką straży pożarnej strażacy bardzo szybko pojawili się na miejscu zdarzenia. 

Jak wynika z pierwszych ustaleń, szybka i skoordynowana reakcja służb pozwoliła na szybkie dogaszenie ognia oraz uniknięcie jego rozprzestrzenienia na kolejne części budynku, co mogło doprowadzić do znacznie większych strat materialnych.

Na miejscu działania prowadzą strażacy z JRG Sucha Beskidzka, którzy dokładnie sprawdzają budynek oraz zabezpieczają teren. Przyczyny pożaru będą ustalane. Na tę chwilę nie ma informacji o osobach poszkodowanych.







Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/interwencja-strazy-pozarnej-w-makowie-podhalanskim/qr5