Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Kradzież w Lachowicach. Dzielnicowi szybko namierzyli sprawcę.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy z zamkniętego domu na terenie Lachowic. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom funkcjonariuszy część skradzionej gotówki udało się odzyskać. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 stycznia, po godzinie 15.00. Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z jednego z budynków mieszkalnych. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu, właściciel gotówki tego samego dnia otrzymał rentę. Część pieniędzy zabrał ze sobą, a pozostałą kwotę ukrył w jednym z pomieszczeń w domu, po czym wyszedł do sklepu.

Podczas jego nieobecności nieznany sprawca dostał się do wnętrza zamkniętego budynku i zabrał ukryte pieniądze. Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi, którzy rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia oraz identyfikację osoby odpowiedzialnej za przestępstwo.

Funkcjonariusze szybko wytypowali potencjalnego sprawcę, który był wcześniej widziany w rejonie posesji pokrzywdzonego. Policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie podczas przeszukania odnaleźli część skradzionej gotówki. 46-letni mieszkaniec regionu został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił 9 stycznia na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem, do których podejrzany się przyznał. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policja przypomina o konieczności zabezpieczania mienia oraz zachowaniu ostrożności, szczególnie w sytuacjach, gdy w domu przechowywana jest większa ilość gotówki.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/kradziez-w-lachowicach-dzielnicowi-szybko-namierzyli-sprawce/qqr