Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zderzenie samochodu z pociągiem w Wadowicach. Są poszkodowani i duże utrudnienia.

Dziś (środa 1 kwietnia) po godzinie 16:00, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Batorego w Wadowicach, doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem pociągu oraz dwóch samochodów osobowych.


Według wstępnych ustaleń, jeden z pojazdów zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem. Drugi pojazd został uszkodzony wskutek uderzenia przez samochód. 

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe – policja, strażacy, a także Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy udzielili pomocy jednej osobie poszkodowanej.

W związku ze zdarzeniem wstrzymano ruch pociągów na odcinku linii kolejowej nr 117.

Według niepotwierdzonych informacji żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami – droga w rejonie ulicy Batorego oraz wadowickiej obwodnicy została zablokowana.

Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.


Foto: Małopolska Alarmowo

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/malopolskainfo24/zderzenie-samochodu-z-pociagiem-w-wadowicach-sa-poszkodowani-i-duze-utrudnienia/53o