Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Umowa na utwardzenie placu przy ośrodku zdrowia w Łętowni podpisana.

W poniedziałek, 13 kwietnia 2026 roku, wójt Gmina Jordanów, Artur Kudzia, podpisał umowę na realizację inwestycji polegającej na utwardzeniu placu przy ośrodku zdrowia w Łętowni.

Planowane prace mają na celu poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa osób korzystających z placówki medycznej. Inwestycja obejmuje kompleksową modernizację terenu, od rozbiórki dotychczasowej nawierzchni, przez wykonanie nowej podbudowy, aż po ułożenie nawierzchni bitumicznej. W ramach zadania przewidziano również regulację odwodnienia oraz przełożenie opaski wokół budynku.

Włodarz gminy podkreśla, że podpisanie umowy to kolejny ważny krok w kierunku podnoszenia standardu infrastruktury publicznej. – Zależy nam, aby miejsca tak istotne jak ośrodek zdrowia były w pełni dostępne i bezpieczne dla mieszkańców – zaznacza wójt.

Wykonawcą robót została firma Drogbud Sobaniak sp. z o.o. z Zawoja. Wartość inwestycji wynosi 198 972,06 zł.

Realizacja zadania ma istotne znaczenie dla lokalnej społeczności, szczególnie dla osób starszych oraz pacjentów o ograniczonej mobilności, dla których komfortowy dojazd i dojście do ośrodka zdrowia jest kluczowy.


Źródło: UG Jordanów


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/jordanow/umowa-na-utwardzenie-placu-przy-osrodku-zdrowia-w-letowni-podpisana/5pm